Zwierzynalia 2016

25 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbył się Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt „Zwierzynalia 2016”.

Była to już czwarta edycja imprezy, której celem jest promowanie pozytywnych relacji człowiek-zwierzę, a także upowszechnianie informacji na temat właściwej opieki nad różnymi gatunkami. Podczas „Zwierzynalii” o swojej działalności opowiadali członkowie organizacji prozwierzęcych oraz wolontariusze Schronisk; lekarze weterynarii przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, a opiekunowie psiaków zademonstrowali umiejętności swoich podopiecznych w biegu z przeszkodami. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach oraz nawiązać kontakt z innymi sympatykami czworonogów. Także Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim zaprezentowało swoje stoisko, przy którym można było obejrzeć zdjęcia podopiecznych, oczekujących na adopcję, nabyć cegiełki w postaci gadżetów SPŚM oraz akcesoriów do klatek, a także dowiedzieć się czegoś o potrzebach prosiaków. Wolontariuszom, obecnym podczas imprezy, towarzyszyły oczywiście świnki morskie, które wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nieco starszych odwiedzających. Biały Sztygar oraz świnkowe małżeństwo – młodziutka Panda i kastrat Cwaniak, dzielnie znosili głaskanie i radośnie podskubywali świeżą zieloną trawę, polegując na wybiegu. Mimo upału rozdaliśmy sporo ulotek. Przywitaliśmy się również z Słuchaczami Radia Piekary 🙂
Dziękujemy Organizatorom oraz wszystkim, którzy odwiedzili stoisko i wsparli naszą działalność! Podczas „Zwierzynalii” na leczenie i utrzymanie świnek udało się zebrać 218 złotych 80 groszy.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

~twojawiernafanka