O SPŚM

Nasza organizacja, Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, choć działała już dużo wcześniej jako Klub, oficjalnie została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w Warszawie 13 sierpnia 2009 roku. Zrzeszyliśmy się po to, aby pomagać świnkom morskim, ponieważ nie tylko psy i koty potrzebują pomocy. Również i te małe gryzonie są porzucane, oddawane do schroniska, zaniedbywane.

Zajmujemy się ratowaniem, przechowywaniem i znajdowaniem na drodze adopcji nowych dobrych domków świnkom morskim. Nasza działalność obejmuje także akcje edukacyjne, polegające przede wszystkim na informowaniu o potrzebach tych zwierzątek oraz o istnieniu możliwości adopcji świnki zamiast zakupu w sklepie.

Staramy się również przeciwdziałać pseudohodowlom, które dla swojego zysku wykorzystują zdrowie i życie tych słodkich zwierzątek. W powstających fabrykach świnek morskich, wycieńczone samiczki stają się maszynkami do rodzenia, a młode świnki traktowane są jak towar – pseudohodowca myśląc tylko o zarobku, nie dba o kondycję i zdrowie zwierząt, nie zapewnia im ani należytej diety, ani odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

Dbamy także o warunki w jakich świnki przebywają w sklepach zoologicznych, gdzie często nie mają jedzenia, ani wody do picia. Niektórzy handlowcy nie widzą w świnkach morskich żywych istot, które także czują. Chcemy to wszystko zmieniać.

Jeśli tak jak my jesteś wrażliwy na krzywdę tych małych istot – możesz nam pomóc. Potrzebujemy środków finansowych na nasze działania. Leczenie, pielęgnacja, zakup karmy, ulotki. Wszystko kosztuje. Działamy na zasadach charytatywnych, działalność utrzymujemy z datków i darowizn. Chorych i potrzebujących świnek wciąż przybywa. Każda pomoc się przyda.

Przyjmiemy karmy, klatki, akcesoria dla świnek, a także takie rzeczy jak koperty i inne materiały biurowe. Jeżeli jesteś w stanie pomóc, wesprzyj nas swoim czasem, zaangażowaniem, darami czy też wpłatą na konto. Będziemy bardzo wdzięczni.

Nie bądź obojętny na krzywdę małych zwierzątek, one nie potrafią się bronić same.