Porady

W dziale PORADY zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące opieki nad świnkami morskimi. Dla wygody artykuły zostały podzielone na kategorie.

Początek

Zastanawiasz się czy świnki morskie to zwierzęta dla Ciebie? A może właśnie zapadła decyzja ale nie bardzo wiesz co dalej? Ten dział jest właśnie dla Ciebie! Podpowiemy jak wybrać świnkę / świnki, jak przygotować jej wygodne mieszkanko i dlaczego muszą być przynajmniej dwie.

Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja świnek morskich może być dla niektórych skomplikowanym zagadnieniem. Z taką pielęgnacją trochę trudu może mieć osoba, która nie miała wcześniej doświadczenia w opiece nad zwierzętami domowymi. Żeby nasza świnka była zdrowa i szczęśliwa należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Żywienie

Prawidłowa dieta świnki morskiej jest podstawą jej właściwego funkcjonowania. Niedobór niektórych niezbędnych składników odżywczych może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Dlatego jeśli zależy Ci na szczęściu Twojego zwierzątka – nie dopuść do zaniedbań w tej kwestii, poznaj podstawowe zasady żywienia i długo ciesz się jego zdrowiem.

Choroby

Tu znajdziesz informacje o najczęstszych chorobach i problemach zdrowotnych świnek, poznasz najczęściej popełniane błędy w ich leczeniu, ale także dowiesz się jak przebiega ciąża u świnek i dlaczego rozmnażanie to nie jest zabawa.

Weterynarze

Lista weterynarzy polecanych przez SPŚM – dla Twojej wygody podzielona na województwa.