2017 Ursynów dobry dla zwierząt

Podczas tegorocznego prozwierzęcego pikniku na Ursynowie dopisała i pogoda, i odwiedzający. Jak co roku były pokazy psich umiejętności, wybory najsympatyczniejszych zwierząt i najróżniejsze atrakcje przygotowane przez wystawców.
Nasze stoisko wyposażone było w klatkę, w której prezentowały się światu dwie białe świnki: Lumi i Hukka. Staramy się cały czas odczarowywać powszechną niechęć do himalayek z rubinowymi oczami, co i w tym roku nie było takie trudne: obie świnki zachowywały się niezwykle przyjaźnie i dawały głaskać. W połowie imprezy dołączył jeszcze złotowłosy Harry, najprawdziwszy teddik z rodowodem i przejął część obowiązków.
Ucieszyło nas duże zainteresowanie i dużych, i małych. Wiele osób podchodziło, by porozmawiać o swoich świnkach lub radziło się, skąd wziąć (oczywiście – adoptować!) świnki, jak się nimi opiekować, jak karmić, dowiadywało się, że świnki lubią miękko i kupowało norki, legowiska i hamaki oraz stowarzyszeniowe drobiazgu. W sumie udało nam się uzbierać ponad 300 zł, a Harry wygrał dla siebie w konkursie wygodny transporter.

~Natalinka