Ursynów Dobry dla Zwierząt 2016

W niedzielę, 11 września 2016 r., SPŚM po raz kolejny wzięło udział w pikniku pod hasłem „Ursynów dobry dla zwierząt”. Pomimo upalnej pogody publiczność dopisała – pojawiło się kilkuset miłośników zwierząt. Największą grupę stanowili właściciele psów ze swoimi ulubieńcami, wielu z nich wzięło udział w konkursie na najsympatyczniejsze zwierzę Ursynowa, niektórzy w kursach tresury. Były również pokazy agility. Obecna na imprezie w stoisku „Karuny” dr Dorota Sumińska, zajrzała również na chwilę do nas i bardzo nas komplementowała.

Gorąco było nieprzytomnie. Nasz stragan sąsiadował z lewej ze stoiskiem Pulsvetu (tu rządziła dr Paulina Sosnowska – opiekunka adopcyjna „naszego” Femura,) a z prawej ze stoiskiem SPK. W zagrodzie pod namiotem były króliki, potem pojawiła się też nasza zagroda z adopcyjnymi świnkami. Dzielnie prezentowały się tam Milusia i Pchła Szachrajka, a w swojej klatce i na kolanach opiekunki siedział Marceli Szpak.

Na naszym stoisku można było uzyskać porady dotyczące opieki nad świnkami morskimi, wyposażenia i karmienia, otrzymać ulotki informacyjne, lub kupić cegiełki – kalendarze, magnesy i inne gadżety ze świnkami morskimi. Zebraliśmy ponad 300 zł na leczenie naszych podopiecznych!

~Porcella