Spotkanie w Szkole Podstawowej 185 im. Unicef w Warszawie

19 grudnia SPŚM zostało zaproszone do Szkoły Podstawowej 185 im. Unicef do klasy 6B i 2B.
Na spotkaniu członkini Stowarzyszenia (sempreverde) opowiadała o działalności SPŚM, o tym, że świnki morskie też mogą być bezdomne, o odpowiedzialnej decyzji całej rodziny jaką jest sprowadzenie do domu nowego lokatora i o tym, że zwierzę to nie prezent. Dzieci zapoznały się także z podstawowymi faktami na temat świnek morskich i poznały ich potrzeby. Omawialiśmy podstawowe problemy, z którymi musi zmierzyć się właściciel prosiaków (choroby, częste sprzątanie) oraz potrzeby świnek morskich (świnki są stadne, odpowiednia dieta i duża klatka). Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań!

Oczywiście lekcję pomagały prowadzić dwie świnki morskie: adopciaki Soia i Kiwi.
Dzieci mogły je nakarmić (z czego prosiaki niesamowicie się cieszyły) oraz pogłaskać. Na koniec uczniowie dostali od SPŚM pamiątkowy kalendarz i ulotki, a chętni mogli wrzucić do puszki datek na rzecz Stowarzyszenia.

Wspólnie udało się nam zebrać 169,10 zł!

Całość zebranych datków zostanie oczywiście przeznaczona na leczenie i utrzymanie naszych świnkowych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy za zaproszenie i jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania zarówno nauczycieli i dyrekcji, którzy nas zaprosili do szkoły i pomogli w organizacji, jak i samych uczestników spotkania – wspaniale rozmawia się z młodymi ludźmi, którzy mają tak otwarte serce na pomaganie zwierzętom i chcą uczyć się mądrej opieki nad świnkami morskimi!

~sempreverde