05 maja 2024

SPŚM na ratujemyzwierzaki.pl

SPŚM na ratujemyzwierzaki.pl

Możesz pomóc naszym podopiecznym w bardzo prosty sposób!

  1. Wejdź na https://www.ratujemyzwierzaki.pl/spsm
  2. Wybierz gotową kwotę lub wpisz własną (można też wspierać nas automatycznym przelewem co miesiąc)
  3. Wykonaj przelew Blik lub inny dostępny, który Cię interesuje
  4. Przekazane środki zostaną wykorzystane na opiekę weterynaryjną oraz jedzenie dla świnek morskich z SPŚM - dziękujemy!

Nasza organizacja, choć działała już dużo wcześniej jako Klub, oficjalnie została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w Warszawie 13 sierpnia 2009 roku. Zrzeszyliśmy się po to, aby pomagać świnkom morskim, ponieważ nie tylko psy i koty potrzebują pomocy. Również i te małe śliczne gryzonie są porzucane, oddawane do schroniska, zaniedbywane.

Zajmujemy się ratowaniem, przechowywaniem i znajdowaniem na drodze adopcji nowych dobrych domów świnkom morskim. Nasza działalność obejmuje także akcje edukacyjne, polegające przede wszystkim na informowaniu o potrzebach tych zwierząt oraz o istnieniu możliwości adopcji świnki zamiast zakupu w sklepie.

Staramy się również przeciwdziałać pseudohodowlom, które dla swojego zysku wykorzystują zdrowie i życie świnek. W tych "fabrykach" świnek morskich, wycieńczone samiczki stają się maszynkami do rodzenia, a młode świnki traktowane są jak towar – pseudohodowca myśląc tylko o zarobku, nie dba o kondycję i zdrowie zwierząt, nie zapewnia im ani należytej diety, ani odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

Dbamy także o warunki w jakich świnki przebywają w sklepach zoologicznych, gdzie często nie mają jedzenia, ani wody do picia. Niektórzy handlowcy nie widzą w świnkach morskich żywych istot, które także czują. Chcemy to wszystko zmienić.

Jeśli tak jak my jesteś wrażliwy na krzywdę tych małych istot – możesz nam pomóc.
Potrzebujemy środków finansowych na nasze działania. Leczenie, pielęgnacja, zakup karmy, ściółki, drukowanie ulotek edukacyjnych i wiele innych. Wszystko to kosztuje. Funkcjonujemy na zasadach charytatywnych, działalność utrzymujemy z datków i darowizn, a chorych i potrzebujących świnek wciąż przybywa. Każda pomoc się przyda.

Nie bądź obojętny na krzywdę małych zwierząt, one nie potrafią się bronić same.