SPŚM

29 września, 2023

Porady

W dziale PORADY zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące opieki nad świnkami morskimi. Dla wygody artykuły zostały podzielone na kategorie:

 

Zastanawiasz się czy świnka morska jest zwierzątkiem dla Ciebie? A może właśnie zapadła decyzja ale nie bardzo wiesz co dalej? Ten dział jest właśnie dla Ciebie! Podpowiemy jak wybrać świnkę, jak przygotować jej wygodne mieszkanko i dlaczego lepiej od razu pomyśleć o towarzyszu :)

 

Pielęgnacja świnek morskich nie jest bardzo skomplikowanym zagadnieniem. Ze świnką powinna bez trudu poradzić sobie nawet osoba, która nie miała wcześniej doświadczenia w opiece nad zwierzętami domowymi. Żeby nasza świnka była zdrowa i szczęśliwa należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

 

Prawidłowa dieta świnki morskiej jest podstawą jej właściwego funkcjonowania. Niedobór niektórych niezbędnych składników odżywczych może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Dlatego jeśli zależy Ci na szczęściu Twojego zwierzątka - nie dopuść do zaniedbań w tej kwestii, poznaj podstawowe zasady żywienia i długo ciesz się jego zdrowiem.

 

Tu znajdziesz informacje o najczęstszych chorobach i problemach zdrowotnych naszych milusińskich, poznasz najczęściej popełniane błędy w ich leczeniu, ale także dowiesz się jak przebiega ciąża u świnek i dlaczego rozmnażanie to nie jest zabawa.

 

Lista weterynarzy polecanych przez SPŚM lub naszych forumowiczów, dla Twojej wygody podzielona na województwa :)