SPŚM

07 grudnia, 2023

O SPŚM

Nasza organizacja, Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, choć działała już dużo wcześniej jako Klub, oficjalnie została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w Warszawie 13 sierpnia 2009 roku.
Zrzeszyliśmy się po to, aby pomagać świnkom morskim, ponieważ nie tylko psy i koty potrzebują pomocy. Również i te małe śliczne gryzonie są porzucane, oddawane do schroniska, zaniedbywane.

Zajmujemy się ratowaniem, przechowywaniem i znajdowaniem na drodze adopcji nowych dobrych domków świnkom morskim. Nasza działalność obejmuje także akcje edukacyjne, polegające przede wszystkim na informowaniu o potrzebach tych zwierzątek oraz o istnieniu możliwości adopcji świnki zamiast zakupu w sklepie.Staramy się również przeciwdziałać pseudohodowlom, które dla swojego zysku wykorzystują zdrowie i życie tych słodkich zwierzątek. W powstających fabrykach świnek morskich, wycieńczone samiczki stają się maszynkami do rodzenia, a młode świnki traktowane są jak towar – pseudohodowca myśląc tylko o zarobku, nie dba o kondycję i zdrowie zwierząt, nie zapewnia im ani należytej diety, ani odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

Dbamy także o warunki w jakich świnki przebywają w sklepach zoologicznych, gdzie często nie mają jedzenia, ani wody do picia. Niektórzy handlowcy nie widzą w świnkach morskich żywych istot, które także czują. Chcemy to wszystko zmienić.

Jeśli tak jak my jesteś wrażliwy na krzywdę tych małych istot – możesz nam pomóc.
Potrzebujemy środków finansowych na nasze działania. Leczenie, pielęgnacja, zakup karmy, ulotki. Wszystko kosztuje. Działamy na zasadach charytatywnych, działalność utrzymujemy z datków i darowizn. Chorych i potrzebujących świnek wciąż przybywa. Każda pomoc się przyda.

Przyjmiemy karmy, klatki, akcesoria dla świnek, a także takie rzeczy jak znaczki pocztowe, koperty i inne materiały biurowe. Jeżeli jesteś w stanie pomóc, wesprzyj nas swoim czasem, zaangażowaniem, darami czy też wpłatą na konto. Będziemy bardzo wdzięczni.

Nie bądź obojętny na krzywdę małych zwierzątek, one nie potrafią się bronić same.

 

Nasze finanse

Sprawozdania za rok 2018

Sprawozdania za rok 2017

Sprawozdania za rok 2016

Sprawozdania za rok 2015

Sprawozdania za rok 2014

Sprawozdania za rok 2013

Sprawozdania za rok 2012

Sprawozdania za rok 2011

Sprawozdanie finansowe za 2009-2010