Roso- wstrzymany [Sztum] ___ Akos, Vegas, Hasat, Pascal-DS

W tym dziale znajdziesz samce, parki samców oraz wykastrowane samiczki do adopcji.

Moderator: silje

Re: Roso- wstrzymany [Sztum] ___ Akos, Vegas, Hasat, Pascal-

Postautor: sosnowa » 11 kwie 2022, 16:24

:love: :buzki:
Awatar użytkownika
sosnowa

Miejscowość: Warszawa

Postautor: Chrumka » 28 kwie 2022, 12:33

:buzki:
Awatar użytkownika
Chrumka
Moderator globalny

Miejscowość: Warszawa

Postautor: silje » 16 maja 2022, 23:07

13,05.2022 Roso był na badaniu okulistycznym.
Nie wiem, czy da się wstawić na forum PDF, więc zrobiłam fotkę opisu:
Obrazek
I zalecenia:
Obrazek

Naprawdę ciężko mi będzie z tymi zleceniami, bo mnie często nie ma po 14 godz w domu :?
A tu trzeba leki podawać po 4xdz, jeszcze do tego z 5min przerwami. Nierealne przy moim trybie życia.
Przynajmniej nie codziennie.
Oko wygląda naprawdę nie za ciekawie, ale wg Dr - nie beznadziejnie. To co w nim się dzieje jest najprawdopodobniej skutkiem jakiegoś (starego) urazu, ale nie można również wykluczyć ec, dlatego poszła krew w tym kierunku.
Roso na to oko prawdopodobnie nie widzi i widział nie będzie. 25.05 mamy się stawić na kontroli i zobaczymy co dalej.
Moje kochane świnki (po)morskie: Kasim, Dorjan, Goran i Bronek + 22 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Miejscowość: Sztum/Czernin

Postautor: silje » 24 maja 2022, 21:47

Wg informacji od dr Judyty- wynik Roso w kierunku EC- na szczęście ujemny :) . Tyle, że dostałam ten wynik bez imienia świnki, jutro dopytam, czy da się z tym coś zrobić.
Jutro kontrola u okulisty. Oko wygląda lepiej- wielkość prawie normalna, nawet mam wrażenie, że jest mniej zmętniałe. Do ideału jednak daleko. Mam nadzieję, że jutro definitywnie dowiem się co mu dolega.
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Postautor: silje » 25 maja 2022, 19:00

Roso był dziś na kontroli okulistycznej. Ciśnienie w oku znacznie się zmniejszyło. Dr zmniejszyła dawkowanie kropli- póki co 2xdz Cosopt, Dexamethason i żel Optixcare. Kontrola za około miesiąc. Mam obserwować- jeśli oko zacznie znowu się powiększać- odstawić steryd i kontaktować się szybciej. Jeśli uda się utrzymać stan taki jak teraz (lub lepszy) - to super. Ale jeśli ciśnienie w oku będzie bardzo rosło- trzeba je będzie usunąć, aby nie bolało.
Naprawdę nie wiem, czy Roso ma wobec tego wszystkiego szanse na adopcję.. Czy trafi się ktoś świadomy i odpowiedzialny, z dostępem do świńskiego okulisty? Komu będzie się chciało zakraplać oko 2xdz trzema rodzajami leku w odstępach 5 minutowych? Przy pomyślnych wiatrach lek będzie do podawania 1x.
Coraz mniej jest ludzi, którzy chcą zwierza z problemami i poniekąd się nie dziwię. Trzeba mieć czas i pieniądze. I oczywiście pokochać tego malucha, bo wtedy ta mała niedogodność przestaje być wielkim problemem. Poza okiem Roso jest piękny i zdrowy. I na pewno jest mu smutno samemu.
Przystojniak na wizycie:
Obrazek
I chore oczko- prawie idealne. Postaram się zrobić wyraźniejszą fotkę. Trochę jeszcze widać zmętnienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Postautor: Dzima » 26 maja 2022, 7:32

Piękny jest :love: musi poczekać na swoją szansę, kroplenie oczu wbrew pozorom nie jest takie niewygodne, a mając go codziennie na rękach pięknie się oswoi.
Furia, Harpia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon
Awatar użytkownika
Dzima
Wiceprezes ds. adopcyjnych

Miejscowość: Rogoźno

Postautor: silje » 26 maja 2022, 22:22

To prawda. Sama widzę, że przez te zakraplanie, kiedy to mam z nim kontakt kilka razy dziennie- stał się mniej płochliwy, a nawet daje się miziać po łebku. Podoba mu się to nawet, przymyka oczka :)
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Poprzednia

Wróć do Samczyki