Pepper- DS [Puck] i Motek- DS

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Re: Pepper i Motek- ponownie do adopcji- osobno [Puck]

Postautor: Dzima » 14 paź 2018, 14:48

Szkoda chłopaków strata domu i jeszcze ta kłótnia....
Łobuzy :levitation:
Obrazek
Chimera, Furia, Koko i Sztanga
Awatar użytkownika
Dzima

Miejscowość: Oborniki

Postautor: Mamazuczka » 14 paź 2018, 15:09

Szkoda, że stracili domek :cry: Oby znaleźli się dla nich nowi kochający opiekunowie :fingerscrossed:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamazuczka

Miejscowość: Brwinów

Postautor: Prosiakowo » 14 paź 2018, 20:13

Chłopcy mieszkają u mnie. Są oswojeni i bardzo zadbani. Moi synowie najchętniej adoptowaliby Pepera, bo to świnka bardzo wyluzowana, nie boi się wyciągania z klatki, robi przedziwne pozy podczas spania, wyciąga kopytka itd. Typowa świnka do głaskania. Waży około 1300 gramów, apetyt dopisuje.
Motek, tak samo lubi być głaskany i rozpieszczany. Jest cudownie umaszczony. Wygląda jak maskotka.
Wczoraj wypuściłam ich razem, mając nadzieję, że może w nowym miejscu nabiorą rozsądku i będą ze sobą współpracować. Niestety, najpierw Peper spróbował zgwałcić Motka, potem Motek zaatakował Pepera zębami. Dobrze, że byłam uzbrojona w kuchenną rękawicę, bo chyba byłoby po moich palcach.
Tak sobie myślę, że fajnie by było, gdyby zamieszkały u jednego właściciela w dwóch klatkach. Tak by było optymalnie. U mnie kiedyś też się prały, teraz wypuszczam razem na spacerniak i jest git.
Zdjęcie wrzucę jutro.
Hamtaro[*], Pociąg[*], Rubik[*], Zygzak[*], Karamba[*], Remik[*], Moherek[*], Pan Świń[*], Dekster[*] Szczurek i Szyszek
Awatar użytkownika
Prosiakowo

Miejscowość: Puck

Postautor: silje » 17 paź 2018, 7:14

Ustaliłyśmy z Prosiakowo, że damy chłopakom ze dwa tygodnie na ochłonięcie, na obserwację, na poznanie wzajemnych relacji.
Potem będą szukali domku, prawdopodobnie jednak osobno.
(no chyba, że się DT zakocha i któregoś nie odda;) )
Moje kochane świnki (po)morskie: https://images94.fotosik.pl/7/2874a84530c19a66.jpg +19 w DT
Za TM[*]: Czako, Fredi, Cezar, Gucio, Kubuś, Teddy, Junior, Simon, Biszkopt, Kiziu, Artu, Tamu, Norman- zawsze o Was pamiętam..
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Miejscowość: Sztum/Czernin

Postautor: Ewa i Michał » 17 paź 2018, 8:04

Mały druczek, ważny druczek :D

Prosiakowo, wrzucisz jakieś aktualne zdjęcia chłopaczków? :)
A razem z nami przez życie brnie ośmiu małych świnko-wspaniałych :świnka2:
Awatar użytkownika
Ewa i Michał

Miejscowość: Gdynia

Postautor: Prosiakowo » 20 paź 2018, 18:32

Jestem kochliwa, więc wiele mi nie trzeba :) .
Obaj są przepiękni i przefajni. Są bardzo zadbani, dobrze wykarmieni i oswojeni. Może opiszę ich z osobna, bo trochę czasu od ubiegłego roku minęło, pewnie się nieco zmienili.
Motek - świnia podobna do mojej kotki Plamki, szaro - kawowy z fajerwerkami. Podbiega do kratek, kiedy się zbliżam, zawsze licząc na jakiś smakołyk(nie on jeden). Głośno reaguje na szelest torebki albo czegokolwiek. Lubi mizianko i to bardzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ciężko zrobić mu zdjęcie "do legitymacji", jedynie zza kratek.

Pepper - świniak bardzo pogodny, uwielbiający wszelkie formy leżingu. Jego pozy są przezabawne. Szkoda, że nie udaje mi się zrobić zdjęć, bo kiedy mnie widzi, od razu staje się głodny...Strasznie puchaty, też ma z tyłu dziki fryz, ale trochę mniejszy niż Motek. Raczej bezkonfliktowy. Dzisiaj wypuściłam go na sparing z Panem Świniem, który z racji choroby powinien się ruszać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie rozpracowuję ich charakterki. Na razie mogę tylko powiedzieć, że Motek z Pepperkiem raczej będą osobno.
Hamtaro[*], Pociąg[*], Rubik[*], Zygzak[*], Karamba[*], Remik[*], Moherek[*], Pan Świń[*], Dekster[*] Szczurek i Szyszek
Awatar użytkownika
Prosiakowo

Postautor: Prosiakowo » 23 paź 2018, 12:40

Pepper dostał dzisiaj nowy hamak. Tak sobie pomyślałam, ze zrobię użytek z resztek, które gdzieś tam poupychałam po kątach, z drugiej strony, szycie to dla mnie forma rehabilitacji po złamaniu ręki. A że wymieniony przeze mnie świń jest wybitnym ekspertem od wylegiwania się oraz rozmaitych konstelacji w czasie snu, myślałam, że się ucieszy. Z jednej strony hamak jest z polaru minky, z drugiej z płótna z motywem łapaczy snów. Niestety, Pepper nie docenił. On chyba nigdy nie siedział na hamaczku. Nawet nie chciał wejść na stronę z polarkiem, nie rozumiem :think:
Trudno, uszyję kanapę. Na pewno się skusi!

Obrazek

Obrazek

Po niecałej godzinie...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Prosiakowo

Postautor: silje » 23 paź 2018, 14:15

Zawsze wiedziałam, że to mądra świnka :)
Moje kochane świnki (po)morskie: https://images94.fotosik.pl/7/2874a84530c19a66.jpg +19 w DT
Za TM[*]: Czako, Fredi, Cezar, Gucio, Kubuś, Teddy, Junior, Simon, Biszkopt, Kiziu, Artu, Tamu, Norman- zawsze o Was pamiętam..
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny

Miejscowość: Sztum/Czernin

Postautor: zoira » 24 paź 2018, 13:00

Podrzucam wątek Pani szukającej towarzysza dla swojego prośka, :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
zoira

Miejscowość: Warszawa

Postautor: Dzima » 13 lis 2018, 12:10

Chłopcy będą mieli osobne wątki czy jak wygląda sytuacja? :think:
Można dziadów wrzucać na fb czy może Pepper zagości u ciebie na dłużej.... ;)
Obrazek
Chimera, Furia, Koko i Sztanga
Awatar użytkownika
Dzima

Miejscowość: Oborniki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uratowane