Kalendarz 2023 - konkurs fotograficzny!

Zdobądź nagrodę pomagając świnkom

Moderator: Dzima

Kalendarz 2023 - konkurs fotograficzny!

Postautor: moniczka_omn » 25 lip 2022, 16:48

Temat przewodni: Dzień z życia w stadzie! :photo:

W tym roku również stawiamy na promocję stadności wśród świnek morskich, jednak tym razem zdjęcia mają przedstawiać ich zwyczajny, ale pełen wrażeń dzień :mrgreen:

Przyjmujemy zgłoszenia tylko takich zdjęć, na których widać minimum dwa prosiaczki. Dodatkowo przynajmniej jedna ze świnek musi być adoptowana z naszego stowarzyszenia, dlatego obowiązkowo pochwalcie się tym, jak zmieniło się ich życie na lepsze!

Przed przystąpieniem prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem i Zasadami dot. RODO.

Regulamin

Jak zwykle zależy nam na jak najwyższej jakości kalendarza, dlatego nadsyłane zdjęcia muszą spełniać określone warunki:

1. Wielkość zdjęcia.
Fotka powinna mieć minimum 1500x1500 px (co odpowiada mniej więcej odbitce 13x13 cm przy rozdzielczości 300 dpi). Jeśli mamy zdjęcie prostokątne - krótszy bok zdjęcia musi mieć min. 1500 px. Dlatego przed zrobieniem zdjęcia śwince postarajcie się ustawić w aparacie wielkość zdjęcia na maksimum i wyślijcie je do nas w takiej postaci. Jeśli uznacie, że któreś z wcześniej zrobionych zdjęć jest warte wysłania - wyślijcie wersję możliwie największą, bez zmniejszania na potrzeby umieszczenia w Internecie. Jeśli nie wiecie jak sprawdzić wymiary fotki - możecie przyjąć, że wystarczająca wielkość będzie ważyła ok. 1,5-2 MB.

2. Jakość zdjęcia.

Zadbajcie, by nie było ono poddane zbyt dużej kompresji. Przy zapisywaniu jpg, jakość zdjęcia zawsze ustawiajcie na maksimum (kompresję na minimum!). Zadbajcie o to żeby zdjęcie było ostre, wyraźne, a same świnki nie były poruszone. Postarajcie się wykonać zdjęcie w dobrym, dziennym świetle (niech nasz obiekt będzie dobrze doświetlony). Zdjęcia robione w ciemności niestety charakteryzują się wysokim poziomem szumów/dużym ziarnem, co niekorzystnie wpłynie na jakość wydruku...

3. Estetyka zdjęcia.

Zgodnie z motywem przewodnim kalendarza: na zdjęciach muszą być przynajmniej dwie świnki, z czego przynajmniej jedna adoptowana ze SPŚM.

Przesyłajcie zdjęcia, na których świnki są głównym obiektem, zajmują minimum 1/3 powierzchni całego zdjęcia. Fotki, na których prosiaczki będą tylko małą kropką na wielkiej kanapie - niestety będą odrzucane :( Nie róbcie zdjęć przez kraty klatki.

Zadbajcie też o ciekawy kadr (zamiast pyszczka lepiej poświęcić tyłeczek lub czubek uszka, jeśli nie da się inaczej). Zwróćcie uwagę na otoczenie/tło zdjęcia. Wysyłajcie świnki w ich naturalnym środowisku, lub na jakimś neutralnym tle, bez zbytniego "bałaganu" dookoła, który odciągałby uwagę od naszych gwiazd.

4. Nazewnictwo.
Wysyłając maila koniecznie podajcie w tytule wiadomości swojego forumowego nicka bądź imię i nazwisko oraz numer adopcyjny świnki/świnek. Numer adopcyjny możecie znaleźć w umowie adopcyjnej lub na forum w wątku świnki.
Niech każde zdjęcie w nazwie ma nick/imię i nazwisko zgłaszającego oraz imię prosiaka! To znacznie ułatwi nam identyfikację i kontrolę zdjęć. Zdjęcia nazwane niezgodnie z regulaminem nie będą przyjmowane do konkursu!

Schemat nazwy:
tytuł maila: KONKURS - [nick_forumowy/imię_nazwisko] - [numer adopcyjny świnki] ----> przykład: KONKURS – Anna Kowalska - 1342
tytuł zdjęcia: [nick_forumowy/imię_nazwisko]_[imię_świnki] ----> przykład: Anna_Kowalska_Prosiaczek.jpg


5. Termin.
Na zdjęcia czekamy do 31.08.2022.
TERMIN PRZEDŁUŻONY DO 18.09.2022

Na początku września komisja SPŚM dokona wyboru najciekawszych/najlepszych technicznie fotografii. Również we wrześniu będziecie mieć możliwość głosowania na zdjęcie główne w danym miesiącu na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocySwinkomMorskim

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jak co roku w postaci prezentacji gotowych stron kalendarza na forum. Pamiętajcie, że za rok znów będzie konkurs na kalendarz, więc nie gniewajcie się, jeśli tym razem się nie uda...

Każde zgłoszenie spełniające warunki regulaminu zostanie w ciągu 7 dni potwierdzone e-mailem. Zdjęcia nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę! O odrzuceniu zgłoszenia również zostaniecie poinformowani mailowo, żebyście mieli jeszcze szansę poprawić błędy.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: kalendarze.spsm@gmail.com

Każdy użytkownik może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia swoich pupili.

Domy tymczasowe mogą dodatkowo wysłać 2 zdjęcia aktualnie przebywających w domu tymczasów.

Nagrodą w konkursie jest oczywiście splendor i chwała :102: oraz wydrukowanie zdjęcia świnki w Kalendarzu SPŚM 2023. Pamiętajcie, że całkowity zysk ze sprzedaży świńskiego kalendarza przeznaczony jest na pomoc potrzebującym prosiakom!

Ochrona Danych Osobowych Uczestników Konkursu

1. Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu w myśl art. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE jest Organizator.
2. Celem przetwarzania danych jest udział w Konkursie na zasadach określonych w regulaminie.
3. Organizator nie przewiduje udostępniania danych Uczestników innym podmiotom niż upoważnione do tego na podstawie przepisów prawa.
4. Dane są przetwarzane za zgodą Uczestnika a, jeżeli to konieczne, jego rodzica lub opiekuna prawnego. Uczestnikowi przysługuje prawo odwołania zgody bez wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu cofnięcia zgody.
5. Dane Uczestników będą przetwarzane do momentu wyłonienia zwycięzców oraz zakończenia okresu przewidzianego w Regulaminie na wnoszenie reklamacji
6. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo wglądu w swoje dane, ich edycji, usuwania, przenoszenia, prawo do bycia zapomnianym oraz uzyskania wyczerpującej informacji na ten temat.
7. Uczestnik wyraża zgodę na umieszczenie zdjęcia w kalendarzu przeznaczonym do sprzedaży na cele statutowe Organizatora oraz na podpisanie zdjęć imieniem/imionami zwierzęcia/zwierząt umieszczonych na zdjęciach.
8. Uczestnik ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego na sposób przetwarzania jego danych przez Usługodawcę.
9. W celu skorzystania ze swoich praw Uczestnik powinien wysłać wiadomość na adres e-mail caviarnia@swinkimorskie.eu

Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu i Ochrony Danych Osobowych
Na zawsze w serduszku:
Malwinka, Gudi, Żelek, Loluś, Smołek, Grzybek, Czosnek, Maluszek + 2 tymczaski
:candle:
Awatar użytkownika
moniczka_omn
 
Posty: 349
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:47
Miejscowość: Justynów k. Łodzi

Wróć do Konkursy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron