KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Wątki nieaktywne a godne zachowania

Moderator: porcella

Regulamin forum 1. Do działu archiwum bez zgody admina nie wolno przenosić wątków z wyjątkiem:
a. nieaktywnych/zamkniętych wątków adopcyjnych;
b. wątków związanych z akcjami, imprezami które już miały miejsce.
W innych przypadkach tematy mogą zostać skasowane bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Wątki przenoszone do działu "Archiwum" muszą zostać zamknięte.

KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: sempreverde » 08 cze 2020, 11:43

Motyw przewodni: Adopcja - to brzmi dumnie!

W tym roku tworząc kalendarz stawiamy na promocję Adopcji i naszych Adopciaków! Dzięki SPŚM nowy, kochający i odpowiedzialny Dom znalazło już ponad 5000 świnek morskich - a będzie ich jeszcze więcej!

Ze względu na to, że szczęśliwe świnki to (przynajmniej) dwie świnki żyjące razem, przyjmujemy zgłoszenia tylko takich zdjęć, na których widać dwa prosiaki. Ze względu na to, że często adoptujecie z SPŚM świnkę "do towarzystwa" przynajmniej jedna ze świnek musi być adoptowana od nas, żeby zdjęcie zakwalifikowało się do konkursu.

Przed przystąpieniem prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem i Zasadami dot. ODO :)

Regulamin

Jak zwykle zależy nam na możliwie najwyższej jakości kalendarza, dlatego nadsyłane zdjęcia muszą spełniać określone warunki:

1. Przede wszystkim wielkość zdjęcia.
Fotka powinna mieć minimum 1500x1500 px (co odpowiada mniej więcej odbitce 13x13 cm przy rozdzielczości 300 dpi). Jeśli mamy zdjęcie prostokątne - krótszy bok zdjęcia musi mieć min. 1500 px. Dlatego przed zrobieniem zdjęcia śwince postarajcie się ustawić w aparacie wielkość zdjęcia na maksimum i wyślijcie je do nas w takiej postaci. Jeśli uznacie, że któreś z wcześniej zrobionych zdjęć jest warte wysłania - wyślijcie wersję możliwie największą, bez zmniejszania na potrzeby umieszczenia w Internecie. Jeśli nie wiecie jak sprawdzić wymiary fotki - możecie przyjąć, że wystarczająca wielkość będzie ważyła ok. 1,5-2 MB.

2. Jakość zdjęcia.
Zadbajcie, żeby nie było poddane zbytniej kompresji. Przy zapisywaniu jpg, jakość zdjęcia zawsze ustawiajcie na maksimum (kompresję na minimum!). Zadbajcie o to, żeby zdjęcie było możliwie ostre, żeby świnka nie była poruszona. Postarajcie się wykonać zdjęcie w dobrym świetle, niech nasz obiekt będzie dobrze doświetlony. Zdjęcia robione w ciemności niestety charakteryzują się wysokim poziomem szumów/dużym ziarnem, co niekorzystnie wpłynie na jakość wydruku...

3. Estetyka zdjęcia.

Zgodnie z motywem przewodnim kalendarza: na zdjęciach muszą być przynajmniej dwie świnki, z czego przynajmniej jedna adoptowana ze SPŚM.


Przesyłajcie zdjęcia, na których świnki są głównym obiektem, zajmują minimum 1/3 powierzchni całego zdjęcia. Fotki, na których prosiaczki będą tylko małą kropką na wielkiej kanapie - niestety będą odrzucane :( Nie róbcie zdjęć przez kraty klatki.
Zadbajcie o ciekawy kadr (zamiast pyszczka lepiej poświęcić tyłeczek lub czubek uszka, jeśli nie da się inaczej). Zwróćcie uwagę na otoczenie/tło zdjęcia. Wysyłajcie świnki w ich naturalnym środowisku, lub na jakimś neutralnym tle, bez zbytniego "bałaganu" dookoła, który odciągałby uwagę od naszej gwiazdy ;)

4. Nazewnictwo.
Wysyłając maila koniecznie podajcie w tytule wiadomości swojego forumowego nicka bądź imię i nazwisko oraz numer adopcyjny świnki/świnek. Numer adopcyjny możecie znaleźć w umowie adopcyjnej lub na forum w wątku świnki.
Niech każde zdjęcie w nazwie ma nick/imię i nazwisko zgłaszającego oraz imię prosiaka! To znacznie ułatwi nam identyfikację i kontrolę zdjęć. Zdjęcia nazwane niezgodnie z regulaminem nie będą przyjmowane do konkursu!

Schemat nazwy:
tytuł maila ----> KONKURS - [nick_forumowy/imię_nazwisko] - [numer adopcyjny świnki] ----> przykład: KONKURS – Anna Kowalska - 1342
tytuł zdjęcia ----> [nick_forumowy/imię_nazwisko]_[imię_świnki] ----> przykład: Anna_Kowalska_Prosiaczek.jpg


5. Termin.
Na zdjęcia czekamy do 15 lipca 2020.

W lipcu komisja SPŚM dokona wyboru najciekawszych/najlepszych technicznie fotografii. W tym roku możemy uchylić rąbka tajemnicy - na stronie danego miesiąca znajdziecie jedno duże zdjęcie główne oraz dwa mniejsze zdjęcia. W sierpniu będziecie mieć możliwość głosowania na zdjęcie glówne w danym miesiącu na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocySwinkomMorskim/ Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu, jak co roku w postaci prezentacji gotowych stron kalendarza na forum. Pamiętajcie, że za rok znów będzie kalendarz, więc nie gniewajcie się jeśli tym razem się nie uda ;) Każde zgłoszenie spełniające warunki regulaminu zostanie w ciągu 7 dni potwierdzone e-mailem. Zdjęcia nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę! O odrzuceniu zgłoszenia również zostaniecie poinformowani mailowo, żebyście mieli jeszcze szansę poprawić błędy :)

Uwaga! Zmiana adresu do wysyłki zdjęć!

Zdjęcia wysyłajcie na adres kalendarz.spsm@gmail.com.

Każdy użytkownik może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia swoich pupilków.

Domy tymczasowe mogą dodatkowo wysłać 2 zdjęcia aktualnie przebywających w domu tymczasów.

Nagrodą w konkursie jest oczywiście splendor i chwała, i wydrukowanie zdjęcia świnki w Kalendarzu SPŚM 2021!
Pamiętajcie, że całkowity zysk ze sprzedaży świńskiego kalendarza przeznaczony jest na pomoc potrzebującym prosiakom!


Ochrona Danych Osobowych Uczestników Konkursu

1. Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu w myśl art. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE jest Organizator.
2. Celem przetwarzania danych jest udział w Konkursie na zasadach określonych w regulaminie.
3. Organizator nie przewiduje udostępniania danych Uczestników innym podmiotom niż upoważnione do tego na podstawie przepisów prawa.
4. Dane są przetwarzane za zgodą Uczestnika a, jeżeli to konieczne, jego rodzica lub opiekuna prawnego. Uczestnikowi przysługuje prawo odwołania zgody bez wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu cofnięcia zgody.
5. Dane Uczestników będą przetwarzane do momentu wyłonienia zwycięzców oraz zakończenia okresu przewidzianego w Regulaminie na wnoszenie reklamacji
7. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo wglądu w swoje dane, ich edycji, usuwania, przenoszenia, prawo do bycia zapomnianym oraz uzyskania wyczerpującej informacji na ten temat. 8. Uczestnik wyraża zgodę na umieszczenie zdjęcia w kalendarzu przeznaczonym do sprzedaży na cele statutowe Organizatora oraz na podpisanie zdjęć imieniem/imionami zwierzęcia/zwierząt umieszczonych na zdjęciach.
9. Uczestnik ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego na sposób przetwarzania jego danych przez Usługodawcę.
10. W celu skorzystania ze swoich praw Uczestnik powinien wysłać wiadomość na adres e-mail caviarnia@swinkimorskie.eu

Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu i Ochrony Danych Osobowych
Awatar użytkownika
sempreverde
 
Posty: 3697
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:26
Lokalizacja: Warszawa Wola
Miejscowość: Warszawa

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: martuś » 08 cze 2020, 19:11

O to trzeba powoli się brać do roboty i myśleć nad ładnymi zdjęciami :102:
"Tam na dnie został Wasz ślad i moja łza..."
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka

Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
 
Posty: 10094
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Miejscowość: Złocieniec

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Oldzah » 17 cze 2020, 12:10

Super :D ja już coś będę miała
Moje panny: Stefania i Bella

Za TM Stachu[*], Stefan[*], Tasia[*], Robin[*], Kreta[*], Helena[*]. Bibi[*]
Awatar użytkownika
Oldzah
 
Posty: 2161
Rejestracja: 22 wrz 2013, 20:08
Miejscowość: Wrocław

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Zuzia&Władzia » 19 cze 2020, 9:31

Nas wczoraj Candi9 zmotywowała do wzięcia udziału. Także trzymajcie kciuki bo idę próbować ustawić do zdjęcia 5 świnek. Może przynajmniej te trzy panny z adopcji będą współpracować :pray:
:świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1:
Awatar użytkownika
Zuzia&Władzia
 
Posty: 135
Rejestracja: 03 wrz 2017, 14:21
Miejscowość: Warszawa

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Kropcia » 19 cze 2020, 15:19

a ja chyba się pokuszę o zdjęcia, które już mam :) Bo mam ich trochę. Pytanie mam takie: zdjęcia wysyłać w formie surówki?
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20)
Awatar użytkownika
Kropcia
 
Posty: 1136
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Gorgofone » 20 cze 2020, 9:57

Widząc tytuł pomyślałam, że zrobię sobie uśmiechniętą fotę z prosiakami, ale teraz zagwozdka :p
Czy dałoby się jakoś wyróżnić ten wątek? Bo trochę się napracowałam szukając go, pewnie inni są w podobnej sytuacji :)
Pago = Kapitan Morgan :love: Za TM: Lomi (02.06.2019), Margaret (26.11.2018), Ser Pigletius (20.11.2018), Tosia Kruszynka (11.11.2018), Pisia Gągolina (03.02.2017)
Awatar użytkownika
Gorgofone
 
Posty: 482
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:33
Miejscowość: Pruszków

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: EWCIA79 » 02 lip 2020, 16:00

Chciałam o coś spytać 19.06.20 wysłałam zdjęcia na konkurs na podany adres i do tej pory nie dostałam potwierdzenia czy zdjęcia są dobre. Wysyłam je co roku i zawsze po tygodniu była informacja zwrotna , dlatego zastanawiam się czy w ogóle doszły. :idontknow:
Awatar użytkownika
EWCIA79
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: martuś » 13 lip 2020, 19:12

Poszło! Trochę na ostatnią chwilę ale miałam nadzieję na poprawę pogody i sesję w plenerze :( No ale musieliśmy sobie jakoś poradzić i powybierać ze starych zdjęć ;)
"Tam na dnie został Wasz ślad i moja łza..."
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka

Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
 
Posty: 10094
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Miejscowość: Złocieniec

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Siula » 15 lip 2020, 14:04

Na ostatnią chwilę to my dzisiaj wyślemy ;)
Awatar użytkownika
Siula
 
Posty: 3900
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Tarnowo Podgóne

Re: KALENDARZ 2021 - konkurs fotograficzny!

Postautor: Oldzah » 15 lip 2020, 19:30

Wysłane :)
Moje panny: Stefania i Bella

Za TM Stachu[*], Stefan[*], Tasia[*], Robin[*], Kreta[*], Helena[*]. Bibi[*]
Awatar użytkownika
Oldzah
 
Posty: 2161
Rejestracja: 22 wrz 2013, 20:08
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości