Laboświnki - wszystko o nich - wątek informacyjny

Tutaj można obejrzeć świnki czekające na adopcję.

Moderatorzy: pastuszek, Panna Fiu Fiu, silje, Beth, Cynthia, Joanka

Laboświnki - wszystko o nich - wątek informacyjny

Postautor: pucka69 » 13 lip 2013, 10:01

Świnki z laboratorium to przeważnie świnki z pewnego instytutu naukowo-badawczego, z którym mamy umowę na odbieranie tychże świnek. To świnki z prób kontrolnych. Są nam przekazywane oficjalnie, za zgodą dyrekcji i komisji etycznej, jako wykorzystane w badaniach i nadające sie do adopcji. W instytucie podaje sie im jeden raz lek/szczepionkę i po odpowiednim czasie i badaniach można je wydać - jeśli są zdrowe. tak jest według prawa unijnego, które będzie u nas niedługo również wprowadzone, ale nie ma przeszkód do stosowania. Są badane dwukrotnie - na miejscu przez weterynarza, który się nimi zajmuje i po odebraniu, przez którąś ze współpracujących klinik weterynaryjnych.
Zazwyczaj jest ich kilka/kilkanaście raz na miesiąc/dwa miesiące. Są w wieku ok. 2 miesięcy. Najczęściej są to samce, zdrowe, choć mogą mieć czasami ewentualnie pasożyty lub grzybicę, wtedy, zanim zostaną przekazane do Domu Tymczasowego, dostają odpowiedni lek. Jeśli prosimy o DT dla nich to mówimy o ich stanie zdrowie, jeśli jest jakiś problem, to zazwyczaj trafiają do doświadczonego DT.
Świnki laboratoryjne, wydawane przez nas są całkowicie zdrowe, zdrowsze niż większość z pseudo, bo pochodzą z hodowli przeznaczonej do tych celów, więc nie mają np. wad wrodzonych. Ostatnio są w bardzo dobrym stanie. Nie ma się czego obawiać, nie zarażą ludzi, ani zwierząt, bo nie mają czym - podany w czasie doświadczeń lek już zniknął z organizmu.
Obrazek
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
 
Posty: 13426
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Miejscowość: Warszawa - Ursynów

Wróć do Adopcje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości