Waga młodzieży

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Fuffa

Waga młodzieży

Post autor: Fuffa »

Wybaczcie, jeśli dział jest nieodpowiedni :)

Ile powinny przybierać na wadze trzymiesięczne prosiaki? :) Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
Moreni

Re: Waga młodzieży

Post autor: Moreni »

Właściwie tak postawione pytanie nie ma sensu, bo świnki bardzo różnią się między sobą w tym względzie i nie ma jakichś tabelek rozwoju dla nich. Moje panny na przykład przybierały od 20 do 60g tygodniowo w tym wieku, ale zdarzyło się i tak, że wcale nie przybrały. Generalnie powinny po prostu przybierać.:)
Fuffa

Re: Waga młodzieży

Post autor: Fuffa »

spodziewałam się takiej odpowiedzi ;) miałam nawet dopisywać ich wagi startowej, ale dałam sobie spokój ;) Przybierają mniej więcej po 30 g tygodniowo, więc najwidoczniej wszystko mieści się w normie ;)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Waga młodzieży

Post autor: sosnowa »

to bardzo ładny przyrost :ok:
Tami

Re: Waga młodzieży

Post autor: Tami »

Moja pierwsza świnka tyła po 50-60g tygodniowo cały czas i teraz na 7,5mieś. waży 950g. Od 2 czy 3 mieś. tyje bardzo powoli, ale to dobrze, bo i tak już jest solidnych kształtów :)
Druga to totalna odmienność. Tyje tygodniowo ok. 30g , powoli posuwamy się do przodu. Martwiłam się takim słabym przybieraniem mając porównanie do 1 świnki, ale gdzie nie zapytam to każda świnka tyje inaczej, także najważniejsze by stale przybierała, a ile to już cecha indywidualna.
Fuffa

Re: Waga młodzieży

Post autor: Fuffa »

no to chłopaki aż tak nie galopują :D zapisuję to sobie wszystko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”