Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy picia

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Fionka2014

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: Fionka2014 »

U mniej wszystkie swinki i inne gryzonie :)korzystaly i korzystaja z poidelka, ale zauważyłam że jak Fionka byla ze mba przez miesiąc u mamy to tam piła duzo wiecej. Podejrzewam że powietrze przez centralne ogrzewanie i podwójnie ocieplony blok :roll: jest tam bardziej suche i jest duzo cieplej niż u nas.
swinka123

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: swinka123 »

Ja od czasu do czasu daje swojej śwince meliskę albo miętę ale miętę z dużą ilością wody :) Świnka jest uspokojona, zrelaksowana i czytalam gdzies, że dobrze wpływa to na trawienie :)
matysia

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: matysia »

Podpinam sie pod ten temat. Nasze świnki nie piją. Mają często zmienianą wodę. Ale nie chcą. Natomiast jedzą sporo warzyw i owoców. Czy to wystarczy
Melisa

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: Melisa »

Moja świnka niedługo będzie z nami 2mc i wody nie pije
my-joy

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: my-joy »

Jedna z moich dwóch świnek, którą mam od 5 mies. piła hektolitry wody kiedy do mnie trafiła. A raczej mnie sie tak wydawało bo chyba była zestresowana i frustracje wyładowywała na poidełku, którym rzucała na boki i wylewała większość z 250 ml wody. Okazało się, że Róża miała bardzo mało zróżnicowaną dietę u poprzednich właścicieli a sucha karma to było głównie ziarno. Do tego sucha buła. Więc zapewne musiała to jakoś rozlasować w brzuszku wodą. U mnie dostała dużo różnych warzyw i owoców, zmieniałam jej poidełko na stabilne i okazało się, że.... świnka przestała pić wodę. zaczęłam gorączkowo pytac na forum co mam zrobić, ale doświadczone posiadaczki prosiąt uspokoiły mnie, że jeśli świnka je dużo zieleniny to wtedy może nie chcieć pić wody i nic złego jej się nie dzieje. I chyba to szczera prawda, bo Róża nie pije w ogóle z poidełka i ma się bardzo dobrze. Przytyła, uspokoiła się. Od kilku dni ma koleżankę, która również pożera spore ilości warzyw i przestała pić wodę. A jeszcze 5 dni temu w zoologu wisiała na poidełku. Nie ma się czym martwić, będą chciały to się napiją. A jeśli jedzą dużo mokrych rzeczy to najwyraźniej pić nie muszą.
Melisa

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: Melisa »

Dziękuję ci ja pracuje w zoologicznym ale ja jestem gromerką i głównie tym się zajmuje. Kiedy mamy świnki nie widzimy która co lubi ;)
swinka123

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: swinka123 »

Moja świnka mało pije, ale za to je dużo ogórków, sałaty i innych soczystych warzyw, więc nic jej nie grozi. Zawsze ma wystawioną miseczkę z czystą woda :)
Pani Strzyga

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: Pani Strzyga »

Moje dziewczyny rozwaliły poidełko i od tamtej pory musza pić z miski - fakt, że zamiast zmieniać wodę raz dziennie, robię to trzy razy, bo np. boby się zaplączą do miski, ale lepsze to, niż pływająca kuweta...
pagzik

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: pagzik »

Moja świnka jak jest w klatce(noc) w ogóle nie pije, a w ciągu dnia na wybiegu pije ogromne ilości, czasami nawet przez kilka minut stoi pod poidłem.
Ponad pół roku temu wykryto mu kamień w pęcherzu(już usunięto i wszystko dobrze się skończyło) i na ten czas przestał w ogóle pić, po operacji pił tylko w klatce, a po pewnym czasie z powrotem się przestawił na picie poza klatką.

Zastanawiam się tylko czy skoro dostaje sporo warzyw i owoców, a i tak sporo pije to wszystko dobrze? Dodam, że Boczek jest już dość leciwy, ma prawie 6 lat.
cappuccino

Re: Picie, woda, poidełka- dyskusje o wszystkim co dotyczy p

Post autor: cappuccino »

Czy ktoś używał może poidełka sprężynowego, lub automatycznego? Jak się sprawują? Czy prosiaki nie mają trudności z przestawieniem się na inny rodzaj poidełka? Jak jest z ich hałaśliwością?
Mamy teraz kulkowe ferplastu, byłam bardzo zadowolona, bo jest niesamowicie ciche, ale zaczyna cieknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”