Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Assia_B

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Assia_B »

Też bym lubiła :D Mają raj na ziemi i widoki na tą ziemię z góry ;)

Mam pytanie, z czego, oprócz kratek C&C można by zrobić klatkę?
Ayako

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Ayako »

Assia_B pisze:Też bym lubiła :D Mają raj na ziemi i widoki na tą ziemię z góry ;)

Mam pytanie, z czego, oprócz kratek C&C można by zrobić klatkę?
Zerknij sobie wyżej na temat "Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)", strona 16 i dalej, posty i zdjęcia użytkowniczki Świnki Morskiej. Jest tam opisany wybieg otwarty zbudowany z plastikowych płotków ogrodowych połączony ze zwykłą klatką. Zrobiłam sobie podobny klatko-wybieg, świnka uwielbia po nim biegać.:)
Assia_B

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Assia_B »

Dzięki :) Faktycznie płotek też fajny pomysł :) Mam już pewien zarys nowego mieszkania Pieszczocha w głowie, ale muszę chwilę zaczekać z jego wykonaniem :) Już nie mogę się doczekać kiedy powstanie.
resurrection

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: resurrection »

Witam,
Planuję zrobić klatkę podobna do takiej jak z ktatek C&C na które mnie niestety nie stać.. szukając poidełka automatycznego znalazlam takie kratki http://piggyshop.pl/trixie-zagroda-dla-gryzoni/ 34x23cm jednak nie wiem czy to nie za mało. (ustawiała bym je pionowo tak żeby te 34 były na wysokość jednak nie wiem jaka wysokość tkiego ogrodzenia bedzie dobra :)
Majka745

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Majka745 »

resurrection , też się zastanawiam nad "samoróbką" i też oglądałam te płotki, ale niestety myślę, że moje świnki mogłyby je przeskoczyć... nie wiem, czy na pewno, ale są dosyć skoczni, miał ktoś może płotki tej wysokości?
Nie wiem, czy ustawienie ich pionowo, to dobru pomysł.
A gds, te boki ze 120 się sprawdzają? Bo ja właśnie mam 120 i też się zastanawiam, czy jej nie użyć do budowy nowej klatki.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, 14:26 przez Majka745, łącznie zmieniany 1 raz.
Majka745

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Majka745 »

resurrection, a przeglądałaś temat: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :), tam na str. 16 użytkowniczka świnka morska, ma powiększoną klatkę poprzez płotki ogrodowe, może coś takiego.
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... &start=150
Zapomniałam o tym i wczoraj jak szukałam pomysłów na jakieś inne mieszkanko dla moich prośków, to się na to natchnęłam :D te płotki można kupić na allegro lub w markietach budowlanych.
nie są tak drogie, więc można się pobawić, a jak co to mogą się sprawdzić na wybiegu ;)
P.S. wysokie są na 30/35 cm (zależy jakie), ale takiej wysokości, to świnki chyba nie przeskoczą
Farizah

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Farizah »

Podjęłam decyzję że robię klatkę sama.
Projekt jest. 130 cm x 65 cm- taki wymiar postawiłam sobie za cel. Kuwetę robię z polipropylenu kanalikowego a ścianki z listew montażowych i siatki hodowlanej ( o ile ona może być). Jestem ciekawa czy taki wymiar może być dla 3 świnek?
Majka745

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Majka745 »

Jak najbardziej, tak. Na SPŚM jest napisane, że klatka 120 jest dla 3 swinek, a ty chcesz zrobić większą, więc będzie nawet lepsza. ;)
Catarinha

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Catarinha »

Farizah, tylko przy wyborze siatki poszukaj takiej, o dosyć dużej grubości drutów, bo bardzo cienkie świnki mogą przegryźć i poranić sobie pyszczki.
Zamontuj też im jakieś półeczki, u mnie w klatce to była największa frajda dla świń :D
Farizah

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Farizah »

o właśnie tutaj zastanawiam się nad nad siatką bo się właśnie zastanawiałam czy nie zrobią sobie krzywdy. Póki co najpierw kupuję siatke jakoś na dniach- ona jest w sumie najwazniejsza.
Jeśli chodzi o półkę to będę sama robić domek drewaniany a na jego dachu taką półeczkę- legowisko. Będę robić na wymiar a nie widziałam odpowiedniego domku akurat do klatki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”