Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
twojawiernafanka

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: twojawiernafanka »

Wygląda tak jak na zdjęciu, czasem może spływać jak takie małe, białe łezki. Jeśli poza tym nic złego się nie dzieje z oczkami (brak ropy, nie są zaczerwienione, świnka ich nie mruży), to wszystko jest w normie. Mam świnkę z taką nadprodukcją, byłam u weterynarza, który potwierdził, że nie ma się czym martwić :)
Rozetka

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Rozetka »

Witam. Mam świnkę od trzech dni i właśnie dzisiaj zauważyłam u niej biały płyn koło oczka ale tylko jednego. wystraszyłam się że to jakieś zapalenie. W poniedziałek idziemy do weterynarza. to oczko jest cały czas mokre, sierść koło oczka też jest mokra.
Różyczka94

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Różyczka94 »

Mój Czakuś jest koloru czarnego z prześwitami agouti. Ostatnio zauważyłam że kolor oczek bardzo się zmienił. Zawsze był całkiem czarny, a teraz oczka, (bardziej lewe) jest koloru jasno niebieskiego. Taki błękit. Czy to oznacza że Czakuś ślepnie czy to jakieś zmiany hormonalne albo klimatyczne ? Pod każdym światłem ma taki jasny kolor
MEMOrySTICKer

Re: Zaropiałe oko - pilne

Post autor: MEMOrySTICKer »

kapuszek pisze:a do Warszawy nie dasz rady podjechać ze świnką, jest doktor Garncarz
informacyjnie: dr Garncarz nie przyjmuje gryzoni. W jego zespole zajmuje się tym dr Elwira Buczek (niestety nie uczestniczy w konsultacjach wyjazdowych). Dr Elwirę gorąco polecam. To było trzecie badanie okulistyczne Rudego u trzeciego lekarza i w końcu mamy diagnozę i - wszystko na to wskazuje po miesiącu leczenia - rozwiązany problem bólu. Poza wiedzą nt. gryzoni dr Elwira ma bardzo duże doświadczenie - od 2003 roku prowadzi większość pacjentów dr Garncarza (wizyty pokonsultacyjne). Dr Buczek polecali mi inni lekarze weterynarii (także okuliści) wskazując ją jako osobę z największym doświadczeniem w badaniu gryzoni.
Różyczka94

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Różyczka94 »

Powtarzam pytanie bo to bardzo ważne. Zdjęcie oka Czakusia. Co się dzieje ? Ono w każdym świetle ma taki jasny kolor. Zawsze był czarny. Prawe oczko też jest troszkę jaśniejsze. Dlaczego tak się dzieje i jaka jest przyczyna ?


http://naforum.zapodaj.net/7acea55e2fa2.jpg.html
MEMOrySTICKer

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MEMOrySTICKer »

Różyczka94 pisze:Powtarzam pytanie bo to bardzo ważne.
Jedyne, co mogę zasugerować, to wizytę u okulisty. I to najlepiej od razu u gryzoniowego. W PL największe doświadczenie ma dr Elwira Buczek (Warszawa), są jeszcze (wg mojego rozeznania) Natalia Ziółkowska (Olsztyn oraz inne miejscowości w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim) i Oliwia Łobaczewska(Warszawa) oraz Marzena Pawlicka (Warszawa)

Po swoich przejściach z MEMOry'm mogę powiedzieć jedno: okulistyka gryzoni jest tak słabo rozpowszechnioną dziedziną, że od razu najlepiej uderzać do najlepszych. Szkoda bólu zwierzaka (to był główny problem, z którym się borykaliśmy, bo ślepota nie odbija się na jego komforcie życia), czasu, nerwów i pieniędzy na próby i półśrodki z nadzieję, że może się uda.
Koorsarz

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Koorsarz »

Witajcie,mam pytanie i liczę na pomoc :D
Mój Teddy i Korsarz mają zapalenie spojówek,od piątku przemywam oczka naparem ze świetlika oraz 2x dziennie wpuszczam kropelki Dicortineff. Zalecenie jest żeby taką kurację stosować 7-10 dni i iść na kontrolę, moje pytanie jest następujące:
W piątek wieczorem wyjeżdżam i wracam dopiero w niedziele po południu. Do świnek będzie przychodził kolega,żeby je nakarmić wymienić wodę itp. i moje pytanie jest takie czy na te 2 dni można przerwać kurację? Nie chcę żeby moi panowie się stresowali,że ktoś kogo zbytnio nie znają bierze ich na ręce i majstruje coś przy oczkach...
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Lidka1 »

Dobrze by było zapytać o to weterynarza. Dicortineff to antybiotyk, więc raczej przerywanie kuracji nie jest wskazane.
Koorsarz

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Koorsarz »

Dzięki. Dzwoniłam,pytałam. Podobno nic złego nie powinno się z tego powodu stać. Mam nadzieję,że będzie ok ;)
Clary21

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Clary21 »

Dzień dobry, mam problem z moją świnką. Zachowuje się normalnie ale dzisiaj zauważyłam, że białka oczu tak jakby przesunęły się i weszły częściowo w tę przestrzeń gdzie zawsze była tęczówka. I w dodatku to jest nieregularne, takie jakby nierównie przycięte kawałki białek zachodzą na tęczówkę.a Tam, gdzie zawsze miała brązowe(czarne) teraz ma białe nieregularne. Nie znalazłam nic podobnego na forum a teraz już za późno żeby iść do weta :( Dodaję zdjęcia najlepsze jakie udało mi się zrobić. Proszę o pomoc ! :sadness:

[img][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a819d5ff231d.jpg[/img][/img]

[img][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a404a2586b70.jpg[/img][/img]
Ostatnio zmieniony 20 sie 2015, 20:29 przez Clary21, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”