Adopciaki Pauliny

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Ktoś tu ma chyba dzisiaj urodziny :szczerbaty:

Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, kasy na rozpieszczanie prosiaków i powiększenia stada! :prezent:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Martuś, przepraszam, dopiero dzisiaj zobaczyłam post na forum z życzeniami. Bardzo serdecznie Ci dziękuję :102:

Co do prosiaków, baby mają się dobrze, ostatnio sporo czasu spędzają leniuchując poza klatką w kapciochu. To ich ulubiona zabawka. Norka i polarowy domek mogą się schować. Ostatnio Sziszi przekroczyła standard lenistwa i połowa ciałka świnki było na kapciochu, a druga połowa była wyciągnięta przy misce :lol:
Dzisiaj odwiedziłyśmy naszą panią weterynarz, było ważenie - Brandy 850g, Sziszi 950g. Przycinałyśmy pazurki, Sziszi miała też korektę dolnych zębów przednich. Ostatnio zauważyłam, że są za długie i mimo stałego dostępu do granulatu i siana ząbki nie skróciły się. Zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, aby były ścierane, chleba nie dam, jest niezdrowy dla świnek. Myślę nad kolbą z lucerny, ale z drugiej strony, nie chciałabym, aby przytyła. Tak to wszystko dobrze, zęby tle ok, zarówno u Sziszi jak i Brandy, przednie górne tak samo. Przednie dolne u Brandy też dobrze.
Ku mojemu zdziwieniu, pazurki były nieznacznie za długie. Obcinałam je ostatni raz 5 tygodni temu i naprawdę, nie było za bardzo co przycinać. Czy możliwe jest, żeby ścierały pazurki na żwirku, albo, żeby je podgryzały? Specjalnie poprosiłam panią wet, bay zobaczyła, czy opuszki łapek nie są pokaleczone, ale są mięciutkie, różowiutkie i do zacałowania.

Dzisiaj zdjęcie z moim TŻ-em, karmienie świniaków :D
Obrazek

Jeszcze tak mi się przypomniało. Ostatnio była u mnie moja 6letnia chrześnica,Julia, która kooooochaaaaa kucyki pony. Sziszi i Brandy mają na łepku taki stożek z futra, coś ala róg. Julka tak patrzy, patrzy i nagle krzyczy, cała przejęta: Paula! Te świnki są zaczarowane! To kucyki pony! Przecież widzę, że mają czarodziejskie rogi!
Padłam.
katiusha

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: katiusha »

:lol: No proszę, a myślałaś, że masz świnki :102:
Awatar użytkownika
Beth
Posty: 1132
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:47
Miejscowość: Rybnik
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Beth »

Nie ma jak widok faceta doglądającego chlewika :D
Aktualizacja WPA
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym (i świnkowym ;) ) gronie :buzki:

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Zdjęcia prosiakóóóóów!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj była u mnie moja 7letnia chrześnica. Wybawiła się z prosiakami. Sziszi od razu ją pokochała, ponieważ dostała jedzenie <3 Brandy była spokojna, ale bez szału. Zapytałam Julki, czemu bierze na kolana Sziszi, odparła, że dlatego, że jest tłusta :szczerbaty: Kocham moje prosiaczki bardzo bardzo mocno!
Joanka
Moderator globalny
Posty: 3559
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:21
Miejscowość: okolice Torunia
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Joanka »

Zapomniałam, jakie one mają pocieszne grzywki :love:
A ćwierkają Ci? pamiętam, że kiedyś mnie w nocy ćwierkaniem obudziły :?
DS:Dora i Biolchem oraz Bezimienny[*]Tedi,Abi,Stefan,Filemon,Bonifacy,Tofik,Prosiaczek,Rabarbar[/color]
DT: Ramona, Radosława, Fimbria, Szyszymora, Leśnica
katiusha

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: katiusha »

Nie no te grzywki są ZACZEPISTE! :lol: :love:
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Zdarza się, że ćwierkają w nocy. Co jakiś czas jedna mnie budzi, ale nie wiem, która. Kiedy się podnoszę, albo zaglądam do klatki, to od razu grzeczne świnki ślicznie śpią :102:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”