Klatka

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
wilczurka

Re: Klatka

Post autor: wilczurka »

Bulletproof pisze:Coś źle liczysz :lol: Klatka jaką ja mam, czyli 2 kratki na 4 kratki to właśnie długość 146cm. Szerokość klatki nie może być mniejsza niż 60cm więc 2 kratki dają nam właśnie ponad 70cm.

Ich koszt to będzie 12 kratek x 1,5zł= 18zł. + przesyłka, czyli 26,6zł
Kuweta z PP to koszt koło 10zł, czyli mamy 36,6zł
Trytytki każdy w domu ma, a nawet jeśli nie to przy zakupie polipropylenu możesz kupić 100sztuk za jakąś złotówkę ;)

Ja na 1/3 tej klatki kładę podkłady higieniczne (najtaniej z blizejciebie.pl), na nie odrobinę dosłownie żwirku, na to wszystko matę. zmieniam raz na tydzień bo rzadko tak sikają a ciągle suche i nie śmierdzi ;)
Można też, jak ja to robię na 2/3 klatki położyć po prostu kocyk z mikrofibry, w Pepco też można za jakąś dyszkę kupić. O ile świnie nie siurają tam zbyt często xd

Myję całą raz na tydzień chusteczkami nawilżanymi dla dzieci, jak są jakieś przebarwienia które akurat u mnie dobrze widać bo kuwetę kupiłam czarną, to wystarczy polać octem i zostawić na kilkanaście minut. Potem spłukać i wytrzeć do sucha
A gdzie kupiłaś kuwete?I jak to wygląda?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klatka

Post autor: kimera »

Kuwetę trzeba sobie samemu zrobić, z płyty z polipropylenu kanalikowego albo z innego dostępnego materiału. A na klatkę musisz mieć 12 kratek - po cztery na każdy długi bok i po dwie na każdy krótki bok. Albo więcej, po 5 kratek na dłuższy bok.
wilczurka

Re: Klatka

Post autor: wilczurka »

pomyłka nie 18kratek tylko 10 :glowawmur: 4kraty jeden bok i drugi 4 i dwa po jednej kracie więc to by wyszło 20zł za kraty dostawa jeszcze ;)
wilczurka

Re: Klatka

Post autor: wilczurka »

płyty znalazłam :D ale może dało by się skombinować tańszą :szczerbaty: :idontknow: :think: http://plyty.fabertec.pl/mobile/Plyty-k ... ipropylenu narazie taką znalazłam ;)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klatka

Post autor: kimera »

Na krótsze boki musisz mieć po dwie kratki, czyli razem 12 kratek nie 10!
Kuwetę możesz zrobić nawet z grubej ceraty, linoleum, jakiejś wykładziny, czegokolwiek, co nie przemaka.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka

Post autor: Bulletproof »

Tak jak pisze kimera i ja wcześniej też pisałam, nie możesz dać jednej kartki na bok. Płyty PP kupisz za jakieś 10zł (1x2m) w Mrówce, może w innych budowlanych też są
wilczurka

Re: Klatka

Post autor: wilczurka »

dobrze zainwestuje o 4zł więcej :lol:
Chocolate Monster

Re: Klatka

Post autor: Chocolate Monster »

W Krakowie nie ma mrówki :cry: A w Castoramie są tylko 100x140 :(
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka

Post autor: Bulletproof »

A nie jedziesz gdzieś na ferie? Ja kupiłam w Kotlinie Kłodzkiej :lol:
Chocolate Monster

Re: Klatka

Post autor: Chocolate Monster »

Nie
Jak już to na wakacje do Końskich,a tam jest mrówka.Tyle,że do wakacji daleeko :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”