Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Re:Psotka Chomiś i Brunia :-)

Post autor: Kropcia »

Namawiasz do odwiedzin jak rozumiem :D Piękne ryjki :love:
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7493
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Re:Psotka Chomiś i Brunia :-)

Post autor: dortezka »

:love: jak cudnie pozują :love:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Re:Psotka Chomiś i Brunia :-)

Post autor: Chmurek »

Kropcia pisze:Namawiasz do odwiedzin jak rozumiem :D Piękne ryjki :love:
Zapraszamy :)
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Re:Psotka Chomiś i Brunia :-)

Post autor: Kropcia »

Znowu utknę przy klatce z aparatem :D póki co nie zapowiada się Wrocek, ale jak coś będzie to damy znać
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Re:Psotka Chomiś i Brunia :-)

Post autor: Chmurek »

Wczoraj nagle i niespodziewanie za tęczowy most odeszła od nas Psotka.

Ja chyba do końca jeszcze w to nie wierzę. Patrzę na tą klatkę i wydaje mi się cicha i spokojna mimo, że pozostały w niej jeszcze 2 prośki. A spoglądam bo może nagle się pojawi. Wyskoczy jak oparzona bo potrafiła się wystraszyć szmeru, ale upadająca miotła czasem nie robiła na niej wrażenia.

Psota miała niespełna 2,5 roku nigdy nie było z nią żadnych problemów zdrowotnych. To była jej 3 wizyta u weta. Poprzednie 2 były tylko kontrolne.

W czwartek było jeszcze wszystko ok. Dzień jak co dzień, trochę w biegu. W piątek rano karmił je mąż nie zauważył żadnych niepokojących objawów. W piątek wracam z pracy - wydaje mi się wszystko normalnie. Ot Psot leży w nowej leżance, którą bardzo polubiła - pozostałe tam nie wchodziły prawie. Daje stadu michę i widzę, że Psotka coś nie podchodzi, a jak podchodzi to bardzo niemrawo. Biorę ja na ręce a ona nie ucieka, leje się przez nie praktycznie.

W te pędy do Wet'a. Zostawiłam ją na hospitalizacji do 21.00 - było lepiej ale dalej słabo. Wcinała karmę ratunkową dostała leki było widać że ma więcej siły. Badania krwi w miarę ok tylko leukocyty obniżone. Biochemii nie dało się zrobić z uwagi na zanieczyszczenie próbki. Zrobiono też RTG. Objawy były neurologiczne trochę ją znosiło na lewą stronę, tylnymi łapkami ruszała słabo. W nocy wstawaliśmy co 2h - stan nie uległ pogorszeniu. Rano wróciły iskierki w oczach, ale z poruszaniem i jedzeniem dalej słabo. Chciała coś skubnąć sama ale jakby pyszczek nie słuchał. Byliśmy umówieni na II dzień hospitalizacji. Do 12.00 było ok., jadła karmę ratunkową, dostała lekki ładniej się poruszała. Po 12.00 coraz gorzej. Kiedy miałam ją odebrać o 15.00 prosiek gasł w oczach...
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: urszula1108 »

Współczuję :(
Obrazek
Awatar użytkownika
doma2005
Posty: 845
Rejestracja: 02 sie 2017, 12:01
Miejscowość: szczecin
Kontakt:

Re: Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: doma2005 »

:candle:
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: Kropcia »

O matko :( Nie wierzę, nieee, to się nie stało. Powiedz, że to jakiś spóźniony primaaprilisowy wredny żart, że zaraz będzie ok, że Psotuś się pojawi. :sadness: :sadness: Aż mi łzy w oczach stanęły :( Tulę mocno
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: Chmurek »

No niestety nie jest to żart. Chciałabym, ale niestety nie.

Przynajmniej długo nie cierpiała.

Poniżej wklejam jedno z ostatnich zdjęć:

Obrazek
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: martuś »

Bardzo mi przykro :sadness: :pocieszacz: Przykro jest żegnać młode zwierzę :(
Wet podejrzewa co to mogło być? Zrobiliście sekcję? Żeby pozostałe dziewczyny teraz czegoś nie załapały :(

Dla Psotki :candle:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”