Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Mejka

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Mejka »

Co myślicie o użyciu tego do ogrodzenia wybiegu?
https://www.praktiker.pl/produkt,51098, ... 35_cm.html
https://www.praktiker.pl/produkt,51097, ... 30_cm.html

oczywiście w grę wchodzi odpiłowanie tych kołków do wbicia w ziemię
lubię

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: lubię »

Trochę niskie, świnia musi pomyśleć chwilę, ale jak się namyśli to bez problemu to przesadzi ;)
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7886
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: silje »

Moje lenie by nie przeskoczyły 30 cm.
Ed. A nie- doczytałam: to całość ma 30 cm, razem z tymi palikami. Bez nich to już tylko 18cm- faktycznie za nisko.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 21 w DT
lubię

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: lubię »

silje pisze:Moje lenie by nie przeskoczyły 30 cm.
Toteż mówię, że musi pomyśleć. Ja wolę wybiegi, których powierzchnia jest niezależna od świńskich decyzji :)
Mejka

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Mejka »

lubię co w takim razie polecasz do ogrodzenia terenu? Zastanawiałam się jeszcze nad zwykłą siatką, ale nie wiem jak nadać jej kształt. Moje majsterkowanie ogranicza się do przeglądania stron typu obi :lol:
lubię

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: lubię »

Zwykłą siatkę przerabiałam - zalety: mobilność - całkiem spory obwód zwijasz w zgrabny rulon i pakujesz np. do auta. Wady: bardzo ciężko ją ustabilizować i na dole, i na wysokość i problem ten rośnie wraz z czasem użytkowania (siatka jest coraz bardziej pogięta). Czyli poza samą siatką potrzebujesz szeregu elementów stabilizujących konstrukcję.
Ze rzeczy składanych robiłam też wybiegi z paneli, które zostały się po remoncie - dużo wygodniejsze w użyciu, ale też wymagają podpierania na różne sposoby.
Najlepsze są metalowe kratki, takie jak półki do lodówki - w marketach budowlanych sprzedawane jako półki (w różnych rozmiarach). Trwałe, łączyć je można zaciskami do kabli. Minus: są dość drogie.
Czasem na olx itp. można znaleźć kratki w typie C&C, wyprzedawane za śmieszne pieniądze, ale nigdy takowych nie używałam, więc trudno mi powiedzieć jak się sprawdzają - wyglądają praktycznie ;)
Ewentualnie możesz zrobić wybieg ze zwykłych płyt OSB - potną Ci je w markecie i zostaje tylko je skręcić :ok: Wygląda tak sobie, ale to też możesz zmienić.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: porcella »

Po podobnych sztukach, jak opisuje Lubię, zainwestowałam jakieś 150 zł w wybieg firmowy (na zooplusie chyba?) . Boki mają po 120cm, kojec jest przewidziany do ogrodu, więc ma część pionowych prętów do wbijania w ziemię, więc kiedy rozstawiam w mieszkaniu (do góry nogami), to zabezpieczam te pręty. Przy dzieciach dość niebezpieczne - ale można to czymś oslonić trwale (korki, kulki jakieś?). Składa się bez rozmontowywania i stoi w kąciku do następnego razu. To jest malowany proszkowo metal, bardzo porządny, służy mi od 2010r., więc inwestycja chyba udana?

Obrazek
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
madzia0902

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: madzia0902 »

Mejka pisze:lubię co w takim razie polecasz do ogrodzenia terenu? Zastanawiałam się jeszcze nad zwykłą siatką, ale nie wiem jak nadać jej kształt. Moje majsterkowanie ogranicza się do przeglądania stron typu obi :lol:
Ja kupiłam drewniane płotki w castoramie, cena coś około 7 zł za 2 metry i u mnie sprawdza się świetnie :) Obrazek Obrazek
lubię

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: lubię »

Też myślałam o tych płotkach, ale tylko raz w sezonie widziałam je w wersji wyższej niż możliwości świniaków, na ogół są takie niziutkie (przynajmniej u mnie).
Porcello, bardzo fajna inwestycja, ja niestety potrzebuję czegoś, co może przybierać rozmaite kształty, bo bezkolizyjne miejsce na wybieg miewam bardzo różnie, a zdarza się (częściej niż bym chciała), ze taki wybieg jest stały ;)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: porcella »

No fakt, że to romb, kwadrat. ew. trojkąt. Ale za to wysokie i stabilne. Kiedy miałam dwa lata temu w wakacje jakieś dzikie tłumy samiczek, to wpuściłam całą bandę, dalam jakieś domki, kupę siana i tak sobie mieszkały.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”