Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
anuleczka

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: anuleczka »

Pandorzaste pisze:Mam pytanko - planuję pod koniec roku kupić swoją pierwszą świnkę w życiu *skinny* i jak się oswoi ze mną i domkiem, dobrać do niej kumpla//kumpelkę w sensie - adoptować świniaka. Boję się że świnki nie zapałają od początku do siebie jakąś wielką miłością (no raczej, wiadomo, to zajmie trochę czasu zanim się dojdą), bądź też że nigdy nie będę się dobrze dogadywać i zastanawiam się, czy dobrą inwestycją byłoby kupno klatki 140cm? Żeby w razie co przedzielić ją na "pół"? Czy każda świnka miałaby w takim wypadku dość miejsca do życia? Planuję coś takiego -> http://klatki.org/klatka-dla-krolika-mi ... i-duza-140, choć cena mnie przeraża, biorąc pod uwagę, że klatka o wymiarach 120cm kosztuje 120 złotych. Ale też nie chcę ryzykować, że nagle się okaże, że świnki nie mają dla siebie dość miejsca!

Jak myślicie, czy może się sprawdzić?
czym większa tym lepsza :) ... a jak się dogadają w co wierzę, to będą miały raj na ziemi. Wbrew pozorom klatka nie jest droga. Ja mam firmową 120 cm za ponad 300 zl . Jak kupowałam to myślałam, że większych nie ma 8-)
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10000
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Pandorzaste pisze:planuję pod koniec roku kupić swoją pierwszą świnkę w życiu *skinny* i jak się oswoi ze mną i domkiem, dobrać do niej kumpla//kumpelkę w sensie - adoptować świniaka.
łatwiej się oswoi jak od początku będzie miała towarzystwo drugiej świnki, a wiadomo że małe łatwiej się łączy. Pomyśl o tym, bo zabierzesz ją z hodowli (dobrej! :roll: ) gdzie miała rodzeństwo/towarzystwo i wpuścisz do klatki gdzie będzie sama...
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Pandorzaste »

Hm, słyszałam, że jednak na początku lepiej, żeby się sama oswoiła, ale popytam też dodatkowo w innym wątku. Dzięki! Chciałabym koniecznie jedną adoptować, no bo jednak adopcja jest fajna :). Ale też koniecznie chcę mieć jednego hipcia, stąd takie rozwiązanie zaplanowałam. Tak, hodowla dobra, sprawdzona, wpisana na listę i tak dalej, nie będę się narażać na żadną szemraną, czy tym bardziej pseudo-hodowlę czy sklep. Chcę, żeby świnka od początku miała jak najlepiej.

Czyli klatka 140 powinna wystarczyć, dobrze rozumiem :)? Niech mają miejsce, większej po prostu nie znalazłam (nie w cenie, którą byłabym w stanie ot tak wyłożyć w każdym bądź razie).
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10000
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Klatkę wybrałaś świetną pod względem wielkości :) idealną nawet dla 4 :szczerbaty:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Pandorzaste »

Zastanawiam się jednak nad mniejszą - w sensie 120cm z jednego względu. Ta mniejsza idealnie wejdzie na niski stolik. Ta większa mogłaby stać jedynie na podłodze, bo nie ma gdzie indziej dość miejsca. A to by oznaczało trudności w swobodnym korzystaniu z pokoju, który jednak nie ma szczególnie wielkiej powierzchni, a gdzie muszą się zmieścić dwie osoby i dwie świnki. Tylko czy 120 cm na pewno świniaczkom wystarczy?
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Na 2 120? Z luzem starczy :)

Stop Pandorzaste, nie kupuj Pyko! Dno. Kupiłam i odesłałam, pręty cieniutkie, szkoda gadać. :sadness:

Polecam Art-Med lub Pet Pruducts (te drugie też na Allegro bywają. )
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Marikaaa »

Monalisa pisze:Polecam Art-Med lub Pet Pruducts (te drugie też na Allegro bywają. )
A czy te firmy miewają rozmiar 140/160 cm? Rozglądam się i tylko na razie widzę to niepolecane Pyko oraz drogi Ferplast (cena za 120cm +/- 300zł, ale za parę centymetrów więcej już prawie tysiąc :shock: ). W takim wypadku chyba trzeba będzie jakoś inaczej pokombinować ze zwiększaniem przestrzeni...
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Pandorzaste »

Tylko te na stronce art-met są malowane, nie cynkowane. Ale jeszcze poszperam za drugą firmą, dzięki za ostrzeżenie.

Taka mogłaby być? -> http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 45040.html
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Chyba mają tylko do 120 niestety. :(
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Marikaaa »

Monalisa pisze:Chyba mają tylko do 120 niestety. :(
Ech, dzięki za szybką odp.
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”