Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

majam pisze:A to ja właśnie narzekałam, że wadliwy towar dostałam ze sklepu Tandem 2000bis. I to nie "niby" tylko naprawde.Na pewno nie kupiłabym tej klatki po raz drugi, i nie sądzę żeby można było bardziej tandetną klatkę znaleźć na allegro.
To chyba nie widziałaś klatek Pyko;)

Czyli ogólnie dobrze zrobiłam, że zamówiłam Pet Produckts:)
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Monalisa pisze:http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 02169.html

Ale też na nich narzekają ludzie, że niby wadliwy towar nie raz dostali, to już boję. Chociaż moja klatka przyszła ok i jest bardzo dobra i solidna, ciągle po kilku latach w bardzo dobrym stanie.
Lilith, tu ktoś napisał,że "niby" wadliwy towar z tego sklepu ludzie dostali.
Monalisa, nie jestem pewna ale ta moja klatka kupiona w sklepie Tandem 2000 to chyba wlaśnie jest Pyko
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Ahh.. Faktycznie :) Generalnie ja nie wiem co by się z tą klatką działo gdybym jej używała ale ona już jako nówka wyglądała tragicznie.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

No to ja już nie wiem z jakiej firmy ja wtedy kupiłam tą moją setkę którą mam na razie, ale na pewnie jest to dobra firma, bo klatka jest solidna i druty są grube, z kuwetą nigdy się nic nie działo.

Może tej firmy już nie ma, ale sprzedawali na Allegro.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Schuyler

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Schuyler »

Sądzicie, ze klatka 70 x 30 ze stałym wybiegiem 70x70 będzie odpowiednia dla 2 świnek? większej nie moge mieć bo brak miejsca :( Jak na razie mam 1 świnkę, ale planuję przekonać rodziców i adoptować drugą, ale boję się że klatka i wybieg mogą być niewystarczające :?:
sempreverde

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: sempreverde »

Jak wybieg będzie na stałe dołączony do klatki i zrobisz porządne wyjście z klatki, to myślę, że da radę. Ale wybieg też trzeba umeblować w takim wypadku, postawić tam jedzenie itp... Rozważyłabym na Twoim miejscu zrezygnowanie z klatki i zrobienie zagrody 100x70 w tym miejscu.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Klatka Pyko odesłana wczoraj, a klatka Petb Pruducts przyszła dzisiaj, tj ta:

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-12 ... 33488.html

Klatka jest fajna, z tym, że jak dla mnie jest jeden minus: nie składa się. Dziwne. Dwa dłuższe boki są jakby z całości, a złożyć do środka można tylko dwa krótsze boku. Lilith też masz? Trochę głupio do przewożenia, ale tak poza tym to nie mam zastrzeżeń. No i też, aj w tej mojej setce jestem przyzwyczajona że otwieram sobie tylko bok i tak sprzątam, a nie że całą górę muszę zdjąć, no ale to nie jest jakiś większy problem. Odsyłania klatek mam dosyć - aczkolwiek poszło sprawnie przez tą firmę:
kuriermix.pl Bo normalnie bezpośrednio z DPD np. kurier nie przyjedzie do osoby prywatnej po przesyłkę tylko trzeba nadać w punkcie. Szybko i sprawie, online, płatność też online i niedrogo.

Na razie nowa klatka poszła na górę szafy, bo chcę żeby Felicja razem z Balbinkę tam poszły, jako na nowy teren, dlatego na razie Felicji tej klatki nie dam.

Ale ten paśnik to sobie już zainstalowałam w obecnej setce i jest super, nic się nie rozsypuje .
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Mam całą składaną :shock: Teraz to mnie zszokowałaś :shock:
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Lilith88 pisze:Mam całą składaną :shock: Teraz to mnie zszokowałaś :shock:
No widzisz. Mogłabym zwracać ale mi się już nie chce normalnie, no i do tyłu jestem. Nie może być reklamacja, bo w aukcjinie ma podane że składana. Tak, ze raczej zostanie.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Pandorzaste »

Mam pytanko - planuję pod koniec roku kupić swoją pierwszą świnkę w życiu *skinny* i jak się oswoi ze mną i domkiem, dobrać do niej kumpla//kumpelkę w sensie - adoptować świniaka. Boję się że świnki nie zapałają od początku do siebie jakąś wielką miłością (no raczej, wiadomo, to zajmie trochę czasu zanim się dojdą), bądź też że nigdy nie będę się dobrze dogadywać i zastanawiam się, czy dobrą inwestycją byłoby kupno klatki 140cm? Żeby w razie co przedzielić ją na "pół"? Czy każda świnka miałaby w takim wypadku dość miejsca do życia? Planuję coś takiego -> http://klatki.org/klatka-dla-krolika-mi ... i-duza-140, choć cena mnie przeraża, biorąc pod uwagę, że klatka o wymiarach 120cm kosztuje 120 złotych. Ale też nie chcę ryzykować, że nagle się okaże, że świnki nie mają dla siebie dość miejsca!

Jak myślicie, czy może się sprawdzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”