Adopciaki Pauliny

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Nowa porcja zdjęć :)
Dzisiaj odwiedziła nas ciocia Malwina i wujo Tomasz - moi znajomi ze studiów :) Jak łatwo sie domyślić, prosiaki miały lucky day, brzuszki takie pełne, natka taka omniomniom.
Myślałam, że wieprzki będą się bać, a tutaj okazało się, że nie, chętnie podeszły do obcych, w końcu mieli ze sobą jedzenie. Z klatki nie chciały wyjść, dopiero pod koniec spotkania chwilę pobiegały. Teraz odrabiają, nawet polarowy domek wydaje się być ciekawą zabawką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szi-Szi jest tą bardziej odważną świnką, więcej je. Brandy z kolei jest szybsza, zwinniejsza i lżejsza :szczerbaty: To też pokazało sie przy dzisiejszej wizycie moich znajomych. Szi-szi za jedzenie da się nawet pogłaskać obcym, wielkim stworzeniom. Brandy ma się na baczności, ale kiedy Szi-Szi podejdzie, to ta za chwilę także daje się dotknąć.

Martwi mnie tylko jedna rzecz. Dziewczyny coraz bardziej zaczynają na siebie furkotać, zazwyczaj marudzi Brandy. Przy czym, wcześniej kłóciły się o jedzenie, teraz jest to nawet miejsce w klatce. Spokojnie obie mieszczą się pod np. hamakotunelem, a kiedy Brandy leży pod nim, nie wpuszcza tam Szi-Szi, furkocze, kwiczy. Nie wiem, czy ja robię coś źle, czy to jest normalne? Na początku, kiedy bały się wszystkiego i miały traumę po kolejnej zmianie miejsca siedziały zgodnie razem, przytulały się, a teraz nawet nie chcą obok siebie siedzieć. Kiedy są na wybiegu, biegają razem, a w klatce stale się kłócą. Zazwyczaj to wygląda tak, że jedna siedzi w domku, druga pod hamakotunelem i wzajemnie się przeganiają z kąta w kąt.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Monalisa »

Jak dla mnie to norma.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Moje świnki też się czasami przeganiają. Przeważnie to Nala goni Nutkę bo to ona musi mieć najlepsze miejsce do spania :idontknow:
Dziewczyny są w nowym domu, mają nowe meble więc jakoś muszą na nowo dogadać się co która zaklepuje ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Chmurek »

U mnie również to samo. Zazwyczaj April przegania Abbę z miejsca gdzie leży
Mimo, że to Abba na co dzień jest tą bardziej "śmielszą" świnką to dostaje kuśtańce od April i idzie w drugi kąt. Zdarza się również, że April, wyrywa jest z pyszczka jedzonko.
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Wieprzowinki coraz mniej sie kłócą. Może dlatego, że jest chlodniej... może dlatego, że obnizylam im hamakotunel i swobodnie mogą wskakiwać na samą górę. Chociaż wydaje mi się, że to dlatego, że kiedy przysłano mi hamakotunel, to wyjęłam im drugi domek, żeby je "zmusić" do zabawy na polarkach. A teraz kiedy go włożyłam spowrotem jest spokój. Czasem się przeganiają, furkoczą, ale to w tej chwili sporadycznie. Z czystym sumieniem piszę, że jest lepiej :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

To super, że panny uzgodniły już wszystko między sobą :buzki:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Wysłałam zdjęcia panien do kalendarza oraz jedną fotografię Whisky, mam nadzieję, że cała trójka się dostanie. Jeśli nie, to będą bęcki! :lol:
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Dzisiaj miało miejsce Piggy Party :)
Mój wuj zostawił pod opieką mojej babci swoją świnkę morską - Balbinkę. Idę jej jutro obciąć pazkurki, ponieważ wg mnie, ma za długie. Odwiedziłam dzisiaj babcię ze swoimi prosiakami, żeby poznały nową koleżankę i spędziły świńsko czas. Zdjęcia niżej.

Świniaki bawiły się przednio :) Najbardziej zainteresowana koleżanką była Brendulka. Najpierw obwąchały swoje zady, pokręciły się wkoło, a później Brandy próbowała nad Balbinką zadominować, furkotała, narzekała, ale było bez zębów. nie było kłótni, ani nic. To dobrze, może za jakiś czas pojawi się trzeci adopciak :D zobaczymy.

Sziszi za to pokazała, że najlepiej czuje się w towarzystwie jedzenia. Balbinka z Brandy ją mało co obchodziły, lepszym towarzyszem był paśnik. Co ciekawe, Sziszi wyjadała siano spokojnie, Brandy za to próbowała do niego wskoczyć i nawet jej się to udało, tylko odpadł jeden zawias i cały paśnik z sianem i świnią w ciągu ułamków sekund runął na ziemię :lol: Brandulka się przestraszyła i siedziała pod oknem za firanką.
Tak na prawdę dzisiaj pierwszy raz widziałam jak bardzo świnki są społeczne i jak bardzo potrzebują kontaktu z inną świnką. Było widać to po Balbince, która od razu przybiegła do nowych świnek.
Jeżeli ktoś ma możliwość, to naprawdę, lepiej znaleść miejsce na 120 i zapewnić sobie trzy prosiaki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fionka2014

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Fionka2014 »

Ta brązowa łatka na poopie jest super :)

Fajne babskie party miały :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Balbinka jaka ładna :love: Nie chcesz jej podkraść wujkowi? :szczerbaty:
Dopóki człowiek ma jedną świnkę to myśli, że jej tak dobrze. Ale wystarczy pokazać jej inne świnki to dopiero wtedy widać czego świnka tak na prawdę potrzebuje.

PS mam nadzieję, że klatka Balbinki jest tymczasowa bo bardzo malutka się wydaje
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”