Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Rusty

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Rusty »

Może już było, ale tak na szybko wyszukiwarka mi nie znajduje. Czy klatka z malowanymi prętami może być dla prosiaków?
Chodzi o klatkę Art-met.
Drugie pytanie, czy do dezynfekcji klatki stosujecie virkon, czy jakieś inne metody?
twojawiernafanka

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: twojawiernafanka »

Ja miałam z malowanymi prętami, wiele osób na forum również takie posiada. Moje świnie to straszni prętożercy, więc po niedługim czasie obskrobane pręty wyglądały beznadziejnie. Do tego zaczęłam się obawiać, że połkną te kawałki farby, więc postawiłam jednak na klatki ocynkowane.
Aguś79

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Aguś79 »

Ja do mycia kuwet zrobiłam taki płyn http://www.kaila.pl/porzadki-bez-chemii ... tosowania/ Jest super,do luster i szyb sie nie nadaje bo mi zostawia smugi.
twojawiernafanka

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: twojawiernafanka »

Ja do mycia używam zwyczajnego octu, ale nie wiem, jak jest z jego właściwościami dezynfekującymi. Jakieś posiada na pewno, ale czy poradzi sobie z grzybkiem/ świerzbem - na ten temat niech się już wypowie osoba bardziej ode mnie kompetentna.
Yvon

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Yvon »

Chetnie tez sie dowiem, czym dezynfekowac klatke. Ja na razie mylam sama woda.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: joanna ch »

Mi Motusa virkonem kazała zanim dostałam Dropsa :102:
Yvon

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Yvon »

Dziekuje.
Wlasnie patrzylam przed chwila, czy ten Virkon jest w Hipciu. I jest. Zamowie sobie przy nastepnych zakupach :)
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Witam. Kupiłam klatkę dla świnki na allegro i dzisiaj przyszła. Nie podoba mi się jednak to że kuweta jest wybrzuszona do środka tak że jak się naciśnie na dno to odskakuje. Pani ze sklepu w którym zamówiłam klatkę przekonuje mnie,że tak mają wszystkie kuwety do klatek o wymiarze 100cm. Ponoć z czasem ma się to uleżeć. Czy kuwety waszych klatek też tak miały na początku?czy naprawdę wszystkie kuwety tak mają bo nie chcę się czepiać bezpodstawnie?:)
Yvon

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Yvon »

Moja klatka ma 120 cm, kupilam ja w sklepie zoologicznym. Nie byla wybrzuszona, byla i jest prosta.
Nikodemcio

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Nikodemcio »

moje wszystkie kuwety tak miały i zależy od plastiku czy cos sie zmieni. 80 miała kiepski materiał i sie wyprostowała, natomiast 60 jest z bardzo grubego plastiku i jak była tak jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”