Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Dzima »

5mm najlepsze. Ja kupiłam 3mm na dolną tą dużą kuwetę, a na piętro 2mm, bo nie zauważyłam, że zaznaczenie mi przeskoczyło :glowawmur: i 2mm ciężko się tnie, bo trzeba strasznie uważać, żeby nie przeciąć a naciąć jedną ściankę.
Do tego bardzo miękki i giętki, 3mm i więcej są lepsze.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Nikodemcio

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Nikodemcio »

Kto widział papierową klatkę ? :lol: Czekamy na kratki, a tymczasowo mamy kartki :D
Pudło na pościel zdało egzamin lepiej niż cokolwiek innego !

Obrazek
Obrazek
mąż obserwuje nasze dzieci.
Obrazek
Obrazek

Teraz zostało zeskrobać to białe (jak komuś się zachce oczywiście), zamontować ogrodzenie i gotowe!
Dół 80x70, góra 80x45
nana81

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: nana81 »

Zbieram się do robienia klatki. Dziewczyny będą miały do dyspozycji dwie powierzchnie ok 60x130 jedna i druga 60x100. Ponieważ będzie to na zasadzie klatki dwupoziomowej czy wystarczy im żeby te pomieszczenia były o wysokości 35 cm?
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: pastuszek »

Spokojnie taka wysokość wystarczy :)
Farizah

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Farizah »

Nikodemcio ale świetnie wygląda klatka:)
Nikodemcio

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Nikodemcio »

Już ewoluowała na wyższy poziom! Ale to w wątku chłopaków ;)
nana81

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: nana81 »

pastuszek pisze:Spokojnie taka wysokość wystarczy :)
Dzięki za info. Klatka będzie pewnie jeszcze przed świętami więc rezerwuj czas na szycia nowych rzeczy dla nas ;)
Nejvii

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Nejvii »

pastuszek pisze:Spokojnie taka wysokość wystarczy :)
Wszystko zależy od świnki.. teoretycznie mówi się, że wystarczy, a nasz Kubuś z nieco wyższej kuwety wyskoczył i się poobijał - w dodatku to było 3 pięterko regału.. :roll: Nic mu się nie stało oczywiście, ale co się strachu najadłam, co po wetach nalatałam żeby go dokładnie przejrzeć 'od środka'... i teraz mimo wszystko robię wyższe zabezpieczenia klatek.
Nikodemcio

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Nikodemcio »

Nejvii pisze: Wszystko zależy od świnki.. teoretycznie mówi się, że wystarczy, a nasz Kubuś z nieco wyższej kuwety wyskoczył i się poobijał.
Dokładnie, bo u mnie maja kuwetę 23cm i nie wychodzą. Raz zdarzyło się, ze jeden z niej wypadł, bo zawaliła nam się kładka i ratując się wyleciał na dywan. Ale już np. moja poprzednia świnka wyskakiwała z pudła na oko 40cm wzwyż. Wszystko zależy od zdolności i chęci naszych dzieciaków.
nana81

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: nana81 »

Klatka będzie w formie półki w regale. Będzie w pełni zamknięta tzn dwie ściany to ścianki szafy a w dwie będzie wmontowana siatka. Wysokość całej półki to 70 cm i chciałam to podzielić na dwa piętra o wysokości ok 35 cm każde. Zastanawiałam się tylko czy to nie będzie zbyt niskie dla nich. To wysokość od podłogi do sufitu kolejnego piętra.

Chodzi mi o uzyskanie czegoś w tym stylu (ale nie do końca). Czyli są półki za kratką i chodzi o odległość pomiędzy półkami.

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ ... 41cdff.jpg


http://i48.servimg.com/u/f48/14/78/15/72/pict0610.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”