Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
MEMOrySTICKer

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: MEMOrySTICKer »

To bardziej temat do wątku o karmach, ale:
kupowanie karm (jakichkolwiek) na wagę to kupowanie przysłowiowego kota worka. Nie wiadomo, z jakiego opakowania pochodzi: brak daty ważności, składu. Nie wiadomo, kiedy opakowanie zostało otwarte, a należy pamiętać, iż karmy komercyjne zachowują właściwości odżywcze na odpowiednim poziomie do 8 tygodni (maks. 2,5 mies.) po otwarciu fabrycznego opakowania. W większości przypadków sposób przechowywania karm sprzedawanych na wagę również pozostawia wiele do życzenia (najczęściej są to po prostu otwarte worki / pudełka).
Zdecydowanie nie polecam tej formy zakupów.
Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Bunia »

Asia909 pisze:Ja się zraziłam do karm na wage... znalazłam raz jakieś robaki oraz... pałeczki mięsne dla szczura i trochę psiej karmy. :glowawmur: Ja teraz mam karmę od kapuszka i mieszam ją z Cavią Complete. :ok: Dodatkowo codziennie dostają granulat witaminowy z Nestora.
Ja też kupowałam karmę na wagę tj.Versele Laga cavia complite i po pewnym czasie zaczęły mi po pokoju fruwac mole.Niewiedziałąm skąd się wzieły ale potem doszliśmy do wniosku,że to z karmy świnkowej.Teraz jak kupuję karme na wagę to wkładam na około 1 godzine do zamrazalnika.Sposób się sprawdził i nie mam już nieproszonych gości.Nawet kupując karme paczkowaną tez ją wkładam do zamrazalnika.Powiadomiłam o tym sprzedawcę,ale on powiedział,że wie że są w karmie mole ale co ma zrobi,przeciez nie wypryska jakimiś chemicznymi specyfikami.
Dropsio

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Dropsio »

No ale jak wymrozisz, to świnie te mole mogą zjeść, no nie? Nie lepiej kupić paczkowaną???
Z tą na wagę to kiedyś juz pisałam na karmowym. Zresztą MEMOry napisała to co ja... Nie wiadomo co to, kiedy otwarte, wszystko wietrzeje, wpadają dziwne rzeczy do tego, robale się lęgną, ludzie plują....

No i zaraz napiszę do PFF prośbę o przeniesienie dyskusji na karmowy właśnie :P
Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Bunia »

Dropsio pisze:No ale jak wymrozisz, to świnie te mole mogą zjeść, no nie? Nie lepiej kupić paczkowaną???
Z tą na wagę to kiedyś juz pisałam na karmowym. Zresztą MEMOry napisała to co ja... Nie wiadomo co to, kiedy otwarte, wszystko wietrzeje, wpadają dziwne rzeczy do tego, robale się lęgną, ludzie plują....

No i zaraz napiszę do PFF prośbę o przeniesienie dyskusji na karmowy właśnie :P
Z jednej strony masz rację,że świnki mogą zjeśc,ale ta paczkowana też mrożę.No ale z tego co piszecie o karmach na wagę,to chyba przestanę kupowac.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Monalisa »

Ja czasem kupowałam na wagę, ale w sklepie gdzie od razu duży worek rozważali na 0,5 kg paczuszki (było taniej). Tak całkiem z luzu tez bym nie kupiła.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
shoti1910

Re: Suchy pokarm

Post autor: shoti1910 »

Czy ktoś dawał tą karmę świniom? Jak jedzą?
http://allegro.pl/wagg-guinea-pig-15-kg ... 51499.html
Wera

Re: Suchy pokarm

Post autor: Wera »

Nigdy wżyciu tej karmy nie widziałam :think: ,ale polecam cavie. :ok:
Asia909

Re: Suchy pokarm

Post autor: Asia909 »

Wera
Którą cavię?
vikulula

Re: Suchy pokarm

Post autor: vikulula »

Lena87

Re: Suchy pokarm

Post autor: Lena87 »

Cavia Classic to nie jest dobra karma. Za dużo tam ziarna.
http://animalia.pl/produkt,14024,105,ve ... h-1kg.html
Ogólnie bardzo polecam ten sklep. Sama wszystko u nich zamawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”