Gangsterzy Szkatuły [*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: martuś »

Super, że wszystko się udało i chłopak dobrze się czuje :buzki:
U mnie Lusia też je shilintong. Zamawiam stąd https://rosypine.com/uklad-moczowy/115- ... -pian.html
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: Dzima »

Dawno tu nie wchodziłam, ale dziś przejrzałam pierwszy post i wymaga trochę aktualizacji.
Fajnie tak poczytać wątek, przypomnieć sobie ile świnek (i nie tylko :lol: ) przewinęło się u mnie na stałe i na dt....
Ciągle brakuje mi Maniusia....
Jest nowy psiak na tymczasie, suczka Poki.
A od piątku mam kotełka.... Mandaloriana :love: mały wariat, dopiero się oswaja za mną i z psami. Świnek nie wyczaił, gdzie są. Na razie podczas mojej nieobecności ma miejsce w kennelu, bo muszę zabezpieczyć świnki od góry (tymczasy są w zamykanym pokoju), okna już okratowane, balkon z siatką już był.
U Pataszona świetnie, nadrabia wagę. Chimera ma problemy z oczami, okostniak i zaćma, chyba dopada ją starość
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: sosnowa »

:buzki: dla całości, a podwójne dla Mando :buzki: :buzki:
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: martuś »

Kotek mam nadzieję na stałe? :102:
Niestety starość u żadnego gatunku nie jest dobra :pocieszacz: Najważniejsze to mieć dobrych Dużych :ok:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: Dzima »

Mandalorian rośnie i psoci.
Nie interesuje się świniami.
Po przygodach z Pataszonem myślałam że będzie spokój od wizyt u weterynarza... Przynajmniej z moimi świniami.
Myliłam się. Wrażeń dostarcza Chimera. Była lekko niemrawa, osowiała, z biegunką, ale do warzywek chętna .. na wizycie okazało się że jelita wypełnione płynem, odparzenie? Jakieś zapalenie....ekhmm... Miejsca intymnego :szczerbaty:
A na pyszczku ropień! Podejrzewam dziabnięcie przez któryś ryj z klatki... Tak więc dzieje się
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23072
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: porcella »

No ale jak tak można, żeby się dziabac po paszczach!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: Dzima »

porcella pisze:No ale jak tak można, żeby się dziabac po paszczach!
No można można.... Jak jedna dostaję potajemnie ratunkową ze smectą albo probiotykiem to potem stado świnki-ćpunki wąchają pyszczek takiego VIPa :rotfl:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3807
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: zwierzur »

Wygląda na to, że nie kończy się na wąchaniu, ale pojawiają się próby konsumpcji "wonnej paszczy". Łakomczuchy! :lol:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: sosnowa »

o dranie!
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Gangsterzy Szkatuły [*]

Post autor: Dzima »

Czas napisać i Wam tą przykrą informację....w zeszły piątek umarła Chimera.
09.2016 - 10.09.2021 [*] Chimera
Obrazek

W środę 8.09.2021 pojechałam z nią do weterynarza, bo od weekendu miała biegunkę na którą nie pomagały żadne leki, począwszy od smecty po probiotyk i coloceum. :( Apetyt i humorek miała, wzdęć nie było, dostała inne leki i w piątek stawiliśmy się na kontroli, bo nic się nie zmieniło, poza tym że stała się trochę bardziej apatyczna. Usprawiedliwiałam to jej wiekiem, w końcu skończyła 5 lat.
Podczas usg okazało się, że śledzionę ma wielkości śledziony kota, przerosty na nerkach i jelitach (najprawdopodobniej nowotworowe), jelita wypełnione płynem, wszystkie węzły chłonne powiększone i to strasznie. Wewnętrznie w brzuchu działa się masakra.
Mało co do mnie docierało podczas tego badania....przy usg jeszcze była mowa o wdrożeniu sterydów, ale kiedy zbadano jej powiększone węzły chłonne i zobaczono stan śledziony, mogłam już tylko przeprowadzić ją za tęczowy most.
W dwa tygodnie uśpiłam Metaxę, Chrupcia oraz moją Chimerę. Jestem załamana i długo jeszcze nie dojdę do siebie.
Na ten moment nie przyjmuję tymczasów, bo tłumy ludzi piszących o natychmiastowe oddanie świnek mnie po prostu wkur :nie_powiem: :evil:
Muszę odpocząć i spłacić długi w lecznicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A od wczoraj emocji dostarcza mi Misia...tutaj podczas badania oka i kontrastu
Obrazek
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”