Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Koniarka

Re: Suchy pokarm

Post autor: Koniarka »

ja także daję sucha karmę z ziołami i wcina:)
Lena87

Re: Suchy pokarm

Post autor: Lena87 »

Moje mendy kudlate nie chcą jeść żadnych granatów... Nawet CN nie jest jedzona zbyt chętnie. Dzisiaj przyszła Crispy Muesli. Wymieszalam ją z CN i wszystko zniknęło z misek w kilka minut :szczerbaty:
Dropsio

Re: Suchy pokarm

Post autor: Dropsio »

No właśnie mój ma od dwóch dni jakis napad - co napełnię miskę CC, to wszytsko znika, zostają tylko resztki Greenwodsa. :shock: Jestem pewna, że jak dam mu świeżego G., to z kolei CC będzie już niezjadliwa :lol:
Ja w ogóle mam dziwną świnię - czasami potrafi przez dwa dni nie pić, a po kilku dniach wypija całe poidło w jeden dzień. Mimo tego, że dostaje to samo do zjedzenia... :?
Lena87

Re: Suchy pokarm

Post autor: Lena87 »

Moje chłopaki mają tak już ze 3 miesiące. Całe szczęście, że jest kilka mieszanek lepszych od Vitapolu, to mamy z czego wybierać.
Bonsik

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bonsik »

Moja dziewczynka zajada się ostatnio Certech Natural-Vit, jakoś jej zasmakowało wyjątkowo :D



________
http://mebledag.pl/oswietlenie/
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 10:50 przez Bonsik, łącznie zmieniany 2 razy.
ebedebe

Re: Suchy pokarm

Post autor: ebedebe »

co polecicie dla niedawno kupionego prosiaczka jaka jego karme ?
VERSELE LAGA CAVIA COMPLETE czy moze VERSELE-LAGA CAVIA NATURE?
Tysia

Re: Suchy pokarm

Post autor: Tysia »

Obie są dobre, można mieszać, kupić po małej paczce/odkupić od kogoś trochę i spróbować co bardziej smakuje. Tylko nie zmieniać karmy od razu, pewnie będzie potrzebować trochę czasu zanim się przekona. Najlepiej zmieszać z dotychczasową karmą i powoli przestawiać.
ebedebe

Re: Suchy pokarm

Post autor: ebedebe »

skoro obie dobre to moze narazie kupie ta CN i bede mieszal z obecna ktora mam :)
dzieki za odpowiedz.

edytka: kupilem CC a prosiaczek zadowolony :) jak mu dawalem paleczke z reki to myslalem ze mi palce odgryzie :D
Agmeszka

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Agmeszka »

Ja swoim raz dziennie daje karme ktora kupuje na wage, z karma Versele Lagae a tak to daje im warzywa i owoce i jak narazie czuja sie ok.
Karme sypie im raz dziennie, bo wydaje mi sie ze karma powinna raczej byc dodatkiem uzupelnieniem diety.
W kazdej karmie jest troche chemi, tego nie da sie uniknac. Zreszta tak naprawde nikt z nas nie wie jak one sa robione i co jest tam dosypywane.
Warzywa kupuje w malym warzywniaku marchewki sa czesto cale w ziemi i trzeba je czyscic, ale smakuja o niebo lepiej niz te rowne i czyste z carrefoura. Jablka w warzywniaku nie sa tak piekne i czerwone jak w marketach, ale bardzo smaczne.
Teraz wszedzie jest chemia, ale wole te mniejsze sklepiki gdzie jest jeden pan ktory ma swoja dzialke i sprzedaje warzywa ktore nie wygladaja idealnie tylko normalnie jak wygladac powinny :)
Moje swinki uwielbiaja koperek i natke pietruszki :) i oczywiscie ogorki.
Asia909

Re: Smakołyki dla świnek morskich

Post autor: Asia909 »

Ja się zraziłam do karm na wage... znalazłam raz jakieś robaki oraz... pałeczki mięsne dla szczura i trochę psiej karmy. :glowawmur: Ja teraz mam karmę od kapuszka i mieszam ją z Cavią Complete. :ok: Dodatkowo codziennie dostają granulat witaminowy z Nestora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”