Witamina C w tabletkach

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Spicy78

Witamina C w tabletkach

Post autor: Spicy78 »

Witam. Kupiłam dziś z ciekawości witaminę C w tabletkach z Beaphar. Pisze na tym żeby podawać 3 tabletki dziennie, ale nic nie pisze o formie w jakiej powinny być podane, a prosiaki mi nie chcą tego solo jeść, a do wody przecież wpuszczać sensu nie ma skoro witamina C się w wodzie utleniania. Ktoś wie coś o tym? I czy to w ogóle ma jakiś sens podawać te tabletki?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Witamina C w tabletkach

Post autor: kimera »

W zasadzie powinny zjadać te tabletki jak cukierki, ale problem w tym, że nie wszystkim świnkom smakuje. Jeśli nie chcą ich jeść, to lepiej podawaj świnkom naturalną witaminę w świeżych warzywach, np. w słodkiej papryce, jarmużu, natce pietruszki, etc.
NECIA1978

Re: Witamina C w tabletkach

Post autor: NECIA1978 »

Moje tych tabletek nie tykały :roll: wywaliłam je i podaję Cebion w kropelkach, strzykawką do pyszczka :)
Olivianna

Re: Witamina C w tabletkach

Post autor: Olivianna »

ostatnio usłyszałam, że ta wit dla dzieci się nie wchłania za dobrze.
Ja ją podawałam tylko podczas choroby prosiaczka, na co dzień dostaje natkę pietruszki (też nie co dziennie by nie przesadzić). I karmę też ma z wit. C. Nie wiem czy to nie za mało, ale nie chcę by też jakieś kamienie jej się porobiły, czy coś takiego.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Witamina C w tabletkach

Post autor: Jack Daniel's »

Ludzie kochani. Dzienna dawka witaminy C to 10-25 mg na kilogram masy ciała. W karmie macie w 100g 10x tyle. Po co suplementować? Nerki chcecie rozwalić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”