Cieciorek [*] - zębuszek i Zetros - DS - zostaje u mnie

Pamięci tych, które odeszły...

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

Zetros tarczycowe ma ok i schudł chyba z nerwów, bo już przybiera.
Cieciorkowi odstawiła dr Magda antybiotyk (po 4 tygodniach) i zdecydowałyśmy żeby go potraktować magnesem.
Wczoraj był na konsultacji fizykoterapeutycznej i będziemy uczęszczać. 10 razy po pół godziny. Stawy chłopię ma w porządku, innych problemów zdrowotnych poza uszami i paszczą nie stwierdzono.
Korekta wczorajsza u dr Magdy, następną zrobimy u dra Kuby, już po wszystkich terapiach.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: zwierzur »

:fingerscrossed: Zdrówka!
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

Jutro ostatnia magnetoterapia, teraz będę umawiać inne wizyty... Cośmy się najeździli w te upały. :tired: Ciecior w klimatyzowanej torbie ;-) tzn na wkładach lodówkowych nawet nie bywał zagrzany, a w AnimalActive jest chłodno, ale 189 w stronę Górczewskiej bez klimy - niezapomniane wrażenia :laugh:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: Lidka1 »

To Wam współczuję - umierałam w te upały, jak wiozłam Chmurę, to się martwiłam, co by się stało, gdyby nie daj panie wysiadła klima w pociągu... Zaniedbałam trochę moje wirtualne dziecie, ale się poprawię. Za to myślę o Was często.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

Tośmy odbyli liczne badania.
Tomografia na Modlińskiej.
Opis: "CBCT wykonane w Klinice Vetka - wysłano pliki DICOM via e-mail
OPIS BADANIA Opis CBCT:
- puszki bębenkowe asymetryczne. Lewa puszka bębenkową o pogrubione umiarkowanie ścianie. Niewielka ilość hiperdensyjnego płynu na dnie puszki. Ucho wewnętrzne bez uchwytnych zmian, kanał słuchowy bez wysięku. Obraz wskazuje na zapalenie w niewielkim stadium. Prawa puszka bębenkowa bardziej pogrubiona niż lewa, nieco więcej hiperdensyjnego wysięku na dni, w grzbietowo - przedniej części prócz wysięku obecny otolit. Obraz wskazuje na zapalenie puszki bębenkowej umiarkowanego stadium
- stawy skroniowo - żuchwowe prawidłowo zbudowane, bez cech zmian zwyrodnieniowych i zwichnięcia
- nabyta wada zgryzu na umiarkowanym etapie z przerostem wstecznym zębów i pogłębieniem zębodołów. Struktura koron umiarkowanie zmieniona, słabiej widoczne pasma szkliwa i obniżone wierzchołki. Wyrostki zębodołowe obniżone, nieregularne. Resorpcja kości szczękowej po stronie policzkowej m2 prawej szczęki. Brak cech infekcji
- obrzęk przewodu nosowo-gardłowego, regularny, brak cech rozrostowych. Zmiana struktury małżowin nosowych, zatarta struktura, znacznie zmniejszona powietrzność. W obrębie małżowiny grzbietowej nosa obecne drobne mineralizacje wskazujące na przewlekłość procesu. Obraz wskazuje na zapalenie jam nosowych przewlekle z zaostrzeniem.
Konkluzja:
Wskazana dalsza terapia zapalenia uszu - farmakologiczna.

Zarejestrował: lek. wet. Jakub Sadłowski
"

Doktor odstąpił od pomysłu operacyjnego leczenia Cieciorkowych uszu. Po korekcie stwierdził, że zęby wyglądają lepiej - cokolwiek to oznacza. Na pewno po letnim spadku wagi do 720g już przybrał do 820g, ale był regularnie dokarmiany. Wiele więcej nie będzie :-), spróbujemy ograniczyć dokarmianie i zobaczymy, czy utrzyma wagę.
Następna korekta w połowie października.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: zwierzur »

Życzę Cieciorkowskiemu, żeby te uszy już odpuściły, bo namieszały dosyć. :fingerscrossed: :buzki:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

zwierzur pisze:Życzę Cieciorkowskiemu, żeby te uszy już odpuściły, bo namieszały dosyć. :fingerscrossed: :buzki:
Oj, tak! Dziękujemy!!!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: sosnowa »

Takoż.
Nadmienię ponadto, iż ujrzały go oczy moje na żywo i tak prezentuje się jeszcze lepiej, niż na zdjęciach.
Zetrosa kawałek też widziałam, a w porywach nawet całego.
Chłopy oba urodziwe, każdy na swój sposób.
:buzki:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

Skandal! Skandal! Cieciorek na Fejsbuczku występuje, a tutaj milczenie od pół roku!
No w sumie... nic się nie zmieniło. Ciecior co 3-4 tygodnie ma korektę zębowia, utrzymuje się w niezłej formie, wagę ok. 800g trzyma - czegóż więcej sobie życzyć? Dokarmianie dwa razy dziennie konieczne i tak już będzie.

Zetros za to jakby przyjął do wiadomości, że jest cenionym członkiem stada, wrzeszczy wniebogłosy, kiedy zabieram Cieciorka - chyba, że na karmienie, to mu nie przeszkadza, pozwala się wyjmować z klatki i nie ucieka, choć zdecydowanie woli, kiedy odbywa się to bez dotykania, czyli razem z norką, lub tunelem. Rozetek z niego taki niedotykalski...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Cieciorek - zębuszek i Zetros - mała ciężarówka ;-)

Post autor: porcella »

Kolejna korekta... Zjechaliśmy nieco z wagi, nie wiem, czy nie będzie trzeba zwiększyć częstości zabiegów... Starzeje się Cieciorek wyraźnie, ale właśnie minęły cztery lata odkąd do nas przybył... Czyli ma około pięciu, z tego raz na 3-4 tygodnie przechodzi narkozę. Krótką, ale jednak. Żelazne prosię tfu na psa urok.

Dzisiaj wyrwał mi z ręki strzykawkę, taki był głodny :-) i wygląda, jakby pił przez słomkę

Obrazek
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „In Memoriam”