Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Pamięci tych, które odeszły...

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: Cynthia »

Obrazek

Flair chorowała do kilku tygodni. Miała problemy z okiem, chudła. Podejrzewałam, że serce tak daje jej się we znaki, że nie ma siły jeść. Ładnie jadła ze strzykawki, zaczęła nawet przytulać się do mojej dłoni. Grzecznie brała leki, była wzorową pacjentką. 25 kwietnia podczas kontroli nagle przewróciła się i odeszła... Reanimacja nie pomogła, Flair pobiegła za Tęczowy Most, gdzie czekały już na nią Flow, Miracle, Whisper, Dream, Sheeran, Fury, Destiny...
Po sekcji okazało się, że zabrał ją nowotwór, organizm się poddał, zniszczona śledziona, obciążenie serca, wszystko razem nie pozwoliło mojej małej dziewczynce zostać z nami dłużej.
Flair nigdy nie miała być moją świnką, nie była w planach. Pojechała nawet do domu tymczasowego na łączenie, które przypłaciła głęboką, szarpaną raną na boku... Po tym incydencie zdziczała, a ja nie miałam jej już serca narażać, i została, najpierw sama, przez kraty z koleżankami, bo strach w niej powodował agresję, a mieszanka agresji i złośliwości nie była dobrą podstawą do łączeń. W końcu jednak postawiłam ją przed faktem dokonanym, gdy zostawały ze mną białasy. Więc Flair dostała stado, które najpierw rozstawiała po kątach, a potem moje niezbyt mądre białasy połapały się, że mają przewagę liczebną i to Flair miała przez jakiś czas ciężko. Stado nauczyło ją normalności, choć długo nie mogła wyzbyć się złośliwostek typu podgryzanie... Z czasem potrafiła biegać w stadzie łączonym po 10, i radziła sobie dobrze.
Chudnąć zaczęła na początku 2016 r. Zawsze był z niej kawał świnki, więc te kilkanaście gram nie robiło wrażenia. Gdy spadłą poniżej 900 g zaczęliśmy szukać. Wyniki książkowe, żadnych widocznych problemów, nawet na echu... Dopiero po trzecim echu i moim uporze, że to musi być serce, dr znalazł w sercu guz. Flair żyła jak na tykającej bombie. Żadnych perspektyw leczenia, żadnego ratunku. Spokój i dobre życie do końca, choć koniec miał być bliski... Nie był. Nie aż tak. Flair z tą diagnozą przeżyła kolejny rok. Może więcej spała, bardziej schudła, ale jadła zapamiętale, nadal potrafiła pogonić dziewczyny. Nigdy nie była przytulakiem, nie lubiła być na rękach. Ale była wyjątkowo mądrą świnką. Będę za nią tęsknić. Mam nadzieję, że było Ci tu z nami dobrze przez te wspólne 5 lat.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: martuś »

Bardzo mi przykro :( Cynthia trzymaj się :pocieszacz: Flair na pewno była u Was szczęśliwa.

Flair :swieca:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23064
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: porcella »

:candle:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: sosnowa »

:candle:
Awatar użytkownika
Beth
Posty: 1132
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:47
Miejscowość: Rybnik
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: Beth »

Biegaj szczęśliwie za TM maleńka :candle:
Flair zawsze miała w moim sercu szczególne miejsce i cieszę się, że miała tak dobre życie u Ciebie
Aktualizacja WPA
Obrazek
Miłasia
Posty: 2855
Rejestracja: 21 sie 2013, 18:03
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: Miłasia »

:candle: :cry:
Awatar użytkownika
Chrumka
Moderator globalny
Posty: 2036
Rejestracja: 10 lip 2013, 7:56
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Praga Południe
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: Chrumka »

Och ... :swieca: dla Flair.... :(
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Flair, najmądrzejsza świnka świata [*] 25.04.2018 [*]

Post autor: Siula »

:candle:
ODPOWIEDZ

Wróć do „In Memoriam”