Z Dziennika Chlewika vol. 2 - trzy lata z Shani

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Pani Strzyga

Z Dziennika Chlewika vol. 2 - trzy lata z Shani

Post autor: Pani Strzyga »

:love: Chyba nie było mnie tu dłużej niż zakładałam, bo mój wątek zdążył zniknąć podczas forumowych porządków - pozostaje założyć nowy i tym razem bardziej regularnie opisywać co u nas.

A u nas przez ostatnie miesiące miało miejsce wiele zmian. Za Tęczowy Most pobiegły ostatnie dwa Szczurki - Jax i Floki, oraz Towarzyszka Shani, Saya. Została nam Shani, obecnie mocno osowiała, zdezorientowana i smutna po utracie Sayi; kotka Shiva, jako Odległy Obserwator oraz kocurek Hermes - Uparty Łowca, który poprzez uparte próby pchania łapek do klatki, wymusił na mnie uszycie do paneli antykocich.

Jako, że nie mam serca zostawiać Shani samej, obecnie czekamy na WPA, a potem - mam nadzieję - na łączenie jej z przebywającą obecnie w DT Silje Tremą (Trema ma swój wątek tutaj: http://forum.swinkimorskie.eu/viewtopic.php?f=12&t=7893 ).

Postaram się jutro dodać aktualne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, 10:06 przez Pani Strzyga, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: joanna ch »

O kurczę, to poodchodziły biedaki... :candle: Kciuki za jak najszybsze i najłatwiejsze łączenie!
Pani Strzyga

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: Pani Strzyga »

Szczurki miały już prawie trzy lata, to u tego gatunku wiek emerytalny. Pod koniec musiałam je przenieść do niższej klatki, bo Jax mimo problemów ze wspinaniem nie ustawał w wysiłkach i niebezpiecznie spadł z hamaka... :glowawmur:

Saya miała około półtora roku :( Nie robiłam sekcji, bo jednak budżet ma swoje ograniczenia, a ja wolę w razie czego mieć zapas na leczenie. Wieczorem wszystko było w porządku, a przy porannym karmieniu znalazłam ją już martwą :cry:

Zdjęcia zrobiłam. Później zrzucę je na komputer i stamtąd na forum.
Pani Strzyga

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: Pani Strzyga »

Obrazek

Obrazek

Hermes - miaukun. Naprawdę. On wiecznie gada, domaga się uwagi, jedzenia, głaskania. Ładuje się na kolana i wszystkimi pazurami broni się przed odesłaniem na podłogę. Do tego jest urodzonym drapieżnikiem. Zmisił mnie do uszycia świnkom osłon na klatkę, bo próbował je sięgnąć przez pręty i sprawił, że koty nie mają już prawa uczestniczyć w świnkowych wybiegach.


Obrazek

Shiva - dama. Świnki to zadziwiające stworzenia, być może groźne, więc na wszelki wypadek lepiej je obserwować z daleka albo ignorować. Ma swoje humory i zdarzają się dni, kiedy żąda głaskania, ale na ogół trzyma się raczej na uboczu i żyje w swoim świecie.

Obrazek

Obrazek

Shani - jaśnie pani. Typowa królowa stada. Swoje Towarzyszki podporządkowuje i dumna panoszy się po klatce. Krzykaczka, która zawsze musi mieć pełne miski, a najchętniej dodatkowo ludzkiego niewolnika, stojącego przy klatce i podającego pietruszkę przez pręty. Obecnie oczekuje na nową koleżankę :)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 9:36 przez Pani Strzyga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: joanna ch »

Nie działają :(
Pani Strzyga

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: Pani Strzyga »

Poprawiłam, sprawdziłam, teraz już wszystko gra i bucy :)
Pani Strzyga

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: Pani Strzyga »

Jesteśmy już po WPA, Silje potwierdziła, że Trema zamieszka z nami :) Shani uznała, że nie będzie się z Ewą i Michałem spoufalać (zabawny zbieg okoliczności - sama mam na imię Ewa, natomiast mój Partner Życiowy: Michał :lol: ) i przy próbie wyciągnięcia z klatki rozpoczęła szaleńczą ucieczkę. Oczywiście to nie strach. Nie, nie ;) To po prostu pokazywanie nam naszego miejsca. Żeby wzmocnić efekt i pokazać nam, kto postawił na swoim, całą wizytę przesiedziała w widocznym miejscu. :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: sosnowa »

Jejku, jak się cieszę, że moja ulubiona świnka do adopcji trafi do was. Będę tu wciąż zaglądać. :buzki:
Pani Strzyga

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: Pani Strzyga »

Zaprzaszam i obiecuję, że i tu, i na naszym facebooku będzie sporo zdjęć Dziewczyn :)
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Z Dziennika Chlewika vol. 2

Post autor: paulina501 »

Eeej, zabawne, bo mój TŻ obserwuje Twoje wieprze na fejsie i nie wierzy, że to są świnie z caviarnii :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”