Samotna agresywna świnka

ODPOWIEDZ
bonnemort

Samotna agresywna świnka

Post autor: bonnemort »

Mam od kilku miesięcy samiczkę :świnka1: w wieku ok 1 roku i próbowałam ją połączyć z pozostałymi dziewczynami tylko, że kiedy wpuszczam te nową na wybieg ona wpada w szał i atakuje pozostałe świnki z zamiarem zabicia. Dziwne jest to, że ona nie próbuje poznać nowych świnek tylko ma klapki na oczach i przechodzi do ataku powiększając swoje ciało, strosząc futro. Pozostałe uciekają w popłochu obijając się o boki wybiegu. W sumie to nie wiem czy próbować dalej, czy jednak tej nowej dać spokój i niech sobie żyje sama?

Ta nowa świnka była pod opieką dziecka i ma pewne lęki (tak bym to nazwała), można ją głaskać, ale kiedy chce się ją podnieść ona od razu atakuje i gryzie do krwi. Podejrzewam, że ta nowa świnka potrzebuje terapeuty.

Boję się że ona zrobi krzywdę pozostałym świnką, one po kontaktach z tą nową są bardzo wystraszone.

Jak myślicie co zrobić?
Masza

Re: Samotna agresywna świnka

Post autor: Masza »

Ja na początku odpuściła bym sobie łączenie i spróbowała z resocjalizować tą nową świnkę. Mogła być męczona przez to dziecko. Powinna się wyciszyć i odzyskać zaufanie do człowieka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”