Baranek i Leonek znowu razem [*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Val

Baranek i Leonek znowu razem [*]

Post autor: Val »

Czas przedstawić małego psotnika, który od wczoraj zamieszkał w naszym domu :)

Przez kilka lat mieliśmy z mężem szczury, ale 3 miesiące temu nasze ostatnie stado wygasło i postanowiliśmy z różnych powodów zrobić przerwę. Pewnie wrócimy do nich pod koniec tego roku. Nie całkiem planowaliśmy inne zwierzaki w tym czasie... w odróżnieniu od mojej młodszej siostry, której rodzice wreszcie kupili upragnioną świnkę. Nie dali się przekonać do adopcji, więc mała niestety pochodzi ze sklepu i konsekwencje były typowe - po dwóch miesiącach urodziła dwa maluchy. Na szczęście poród przebiegł bez komplikacji, mama wykarmiła młode i po wizycie u weta wiedzieliśmy już, na czym stoimy - jedno z malców okazało się samcem. Akurat to maleństwo, które jakoś od początku pokochałam... cóż. W trybie błyskawicznym kupiliśmy klatkę i wszystko, co potrzebne dla małego. Wczoraj przybył do naszego domu i powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości. Z człowiekiem jest już oswojony, trochę jeszcze nieśmiało zachowuje się w klatce. Samotność pewnie też mu doskwiera, ale spokojnie - szczurów nie trzymałam samotnych, to i świnek nie będę. Młody będzie miał towarzystwo :)

Ze sklepowej historii wynikły dobre rzeczy - siostra Baranka zostanie z mamą i nie będą samotne. Ja również adoptuję przyjaciela dla młodego. Nawet przyjaciółka siostry, zainspirowana całą historią, wzięła towarzysza dla swojego dorosłego samca, więc więcej świnek będzie teraz szczęśliwych.

Baranek otrzymał imię od mojej mamy, jeszcze zanim poznaliśmy jego płeć. Ale ponieważ okazał się samcem, imię zostało, już nie wyobrażam sobie go nazywać inaczej ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2021, 9:46 przez Val, łącznie zmieniany 39 razy.
balbinkowo

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: balbinkowo »

Śliczny Baranek :102:
1 strona oka brązowa, druga czarna - ciekawy osobnik ;)
Rozglądnij się na forum za towarzyszem dla małego, a może już macie kogoś na oku? :szczerbaty:
infrared

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: infrared »

Baranek prześliczny!
Ale zanim się do końca oswoi, to pewnie jeszcze trochę minie ;)
ANYA

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: ANYA »

W tej chwili swinek jest bardzo samotny bo zostal odlaczony od rodziny. Wiec I'm szybciej bedzie mial kolege tym lepiej. Zreszta z kumplem bedzie razniej uciekac I broic I szybciej sie oswoi.
Arya90

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Arya90 »

Witamy na forum :)
Piękny Baranek. Cieszę się, że będzie miał przyjaciela. Macie już kogoś na oku? :)
Val

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Val »

Dziękujemy za miłe powitanie :)
infrared pisze: Ale zanim się do końca oswoi, to pewnie jeszcze trochę minie ;)
To bardzo dobra wiadomość :) Skoro już jest dobrze, to co dopiero będzie po pełnym oswojeniu!

Mamy na oku towarzysza, na razie poczekamy na WPA.
Oby wszystko poszło dobrze :)
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Chmurek »

Val pisze:Baranek otrzymał imię od mojej mamy, jeszcze zanim poznaliśmy jego płeć. Ale ponieważ okazał się samcem, imię zostało, już nie wyobrażam sobie go nazywać inaczej ;)
Imię całkowicie zasłużone. Sierść typowo barankowa :)
Śliczny maluch
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Dzima »

Śliczny :love: ale jaki malusi, miska przy nim wydaje się ogromna.
Jak jest mały i się stresuje samotnością to szybciej zaakceptuje kolegę, bo będą się razem wspierać i bać tych "Dużych nad nimi" :szczerbaty:
Imię idealnie do niego pasuje!
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Asita »

Co za śliczny maluszek :love: :love: Takie ma łatki na oczkach jak mój Alfredo :szczerbaty
Oby jak najszybciej kolega dołączył i razem wtedy będą dokazywać :lol: :lol:
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Val

Re: Przygody małego Baranka

Post autor: Val »

Mam nadzieję, że niedługo dołączy kolega, mamy WPA w piątek, więc potem tylko znaleźć transport :)
Baranek jest grzeczny, chociaż dość jeszcze płochliwy. Mnóstwo je i robi mnóstwo bobów - jeden mały świniaczek robi tego więcej niż małe stado szczurów :shock: A przecież będzie jeszcze drugi... a potem urosną... będzie się działo (i sprzątało).
Od niedzieli przybyło dodatkowe 14g Baranka, mam nadzieję, że będzie dalej rósł zdrowo. Urodził się trochę mniejszy od swojej siostry, ale w sobotę wieczorem okazało się, że już ją przegonił ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”