Półka z paneli do klatki

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

MojProsiaczekTolek

Półka z paneli do klatki

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Chcę zamontować w klatce mojego Tolka półkę z paneli, tylko boję się, że on nie będzie chciał tam wchodzić i tylko wydam pieniądze na kawałek oszlifowanego drewna. Jak jeszcze przed kupnem sprawdzić czy Tolek będzie z tego w ogóle korzystać ? :idontknow:

PS. A tak na marginesie to jak czyścić klatkę z półką ? :redface:
Awatar użytkownika
Skiti
Posty: 1132
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:14
Miejscowość: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz (kuj-pom)
Kontakt:

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Skiti »

Jak kupisz tanie panele za 20 zł, to wydasz grosze. Jeśli mu się nie spodoba, możesz wykorzystać panel do zasłaniania niebezpiecznych miejsc lub szpar na wybiegu. Na panel musisz położyć matę łazienkową, żeby świniak się nie ślizgał. Ja czyszczę taką półkę wilgotną szmatką, a jak jest bardzo brudna to wkładam pod bieżącą wodę (byle nie za często, bo panel napuchnie).
Ania

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Ania »

U mnie jako tymczasowa półka dość dobrze sprawdziła się gruba siedmiowarstwowa tektura falista podwójnie sklejona. Jak dwóch na raz weszło to nieco się uginała, ale poza obgryzionymi rogami nic jej nie było, więc możesz tak spróbować sprawdzić
twojawiernafanka

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: twojawiernafanka »

Tektura nie jest zbyt dobrym pomysłem - większość świnek sika na półki, więc szybko zacznie się niszczyć, a kiedyś w końcu może się pod zwierzakami zarwać.
Catarinha

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Catarinha »

Ja na panelowej półce mam pokrowiec z polaru, wiązany na sznureczkach :) Przynajmniej jest pewność, że nie zjedzie z półki i świnka przez to nie spadnie.
A sam panel przyczepiony jest zaciskami do kabli, w panelu nawiercone dziurki i przez to przewleczony zacisk przymocowany do prętów.
MojProsiaczekTolek

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Skiti pisze:Jak kupisz tanie panele za 20 zł, to wydasz grosze. Jeśli mu się nie spodoba, możesz wykorzystać panel do zasłaniania niebezpiecznych miejsc lub szpar na wybiegu. Na panel musisz położyć matę łazienkową, żeby świniak się nie ślizgał. Ja czyszczę taką półkę wilgotną szmatką, a jak jest bardzo brudna to wkładam pod bieżącą wodę (byle nie za często, bo panel napuchnie).
Z tą matą to dobry pomysł, bo i tak muszę ''zamontować'' ją w klatce, więc po prostu wezmę odrobinę większy kawałek. Myślałam również nad kawałkiem jakiegoś materiału (np. polar), ale nie wiem czy Tolek będzie się na tym dobrze czuć :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Skiti
Posty: 1132
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:14
Miejscowość: Grudziądz
Lokalizacja: Grudziądz (kuj-pom)
Kontakt:

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Skiti »

Polar musiałby być obłożony ze wszystkich stron, żeby się nie ściągał, albo jakoś przytwierdzony. Polar ślizga się na panelach ;)
MojProsiaczekTolek

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Skiti pisze:Polar musiałby być obłożony ze wszystkich stron, żeby się nie ściągał, albo jakoś przytwierdzony. Polar ślizga się na panelach ;)
Dlatego właśnie wybieram mate :102:
ProsiaczkoLub

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: ProsiaczkoLub »

a jak robicie półki to robicie jakieś barierki, żeby świniak nie spadł?
Bo też zamierzam zrobić półeczkę- ale nie chcę, żeby świnka uczyła się z niej latać :ugeek:
MojProsiaczekTolek

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: MojProsiaczekTolek »

ProsiaczkoLub pisze:a jak robicie półki to robicie jakieś barierki, żeby świniak nie spadł?
Bo też zamierzam zrobić półeczkę- ale nie chcę, żeby świnka uczyła się z niej latać :ugeek:
Ja właśnie myślę, z czego by tu zrobić takie barierki i jedyne co przychodzi mi na myśl to z siatki lub z kawałka drewna (panelu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”