Czy świnka sika na hamak/ czym wypełnić hamak?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Swinek500

Czy świnka sika na hamak/ czym wypełnić hamak?

Post autor: Swinek500 »

Hej :)
Od pewnego czasu zastanawiam się nad hamakiem dla świnki morskiej ale nie wiem czy nie będzie ona na niego sikała, hamak zrobię sam, i nie wiem też czym wypełnić nim środek, czy wata będzie odpowiednia? :D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, 9:08 przez Swinek500, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytuł zmieniony na bardziej konkretny
Catarinha

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Catarinha »

Wata zdecydowanie nie, bo jeśli świnka go zasika, to będzie nadawał się do wyrzucenia. Polecam w środek dać gruby polar i przeszyć razem, albo ocieplinę - do kupienia w chyba każdym sklepie z materiałami na metry.
U nas raczej na hamaki nie sikają, tylko na podłogę w klatce, ale świnia to świnia, może zdarzyć się "wypadek" ;) Co wtedy? Wypłukać, wyprać i po sprawie. I tak co jakiś czas świnkowe akcesoria trzeba prać, najlepiej przy każdym sprzątaniu w klatce.
kasia1

Re: Hamak, a siku?

Post autor: kasia1 »

Ja hamaczka niczy nie wypełniam. Po prostu dwa kawałki polarków zszywam ze sobą i wieszam :szczerbaty:
Karenik

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Karenik »

kasia1 pisze:Ja hamaczka niczy nie wypełniam. Po prostu dwa kawałki polarków zszywam ze sobą i wieszam :szczerbaty:
To tak jak u nas :).
Assia_B

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Assia_B »

Też się własnie nad tym zastanawiałam.. Wszystkie te dodatki dla świnek: hamaczki, legowiska czy norki fajnie wyglądają, ale pewnie często są zasikane.. Ale zamierzam mimo wszystko nad czymś dla Pieszczocha pomyśleć :) Pewnie będzie mu wygodniej niż na trocinkach :)
Świniomaniaczka

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Świniomaniaczka »

To, czy świnka sika na legowiska, zależy od jej charakteru/nawyków. Moje świnki np. nie sikają. Tylko bobki zostawiają :102:
Assia_B

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Assia_B »

Mądrzy Morisek i Muchomorek :D Zaraz zbieram się do dentysty i mam w planie po drodze wejść do sklepu i poszukać jakiegoś kawałka materiału lub dwóch i spróbować coś wykombinować - może hamak, może legowisko.. Zobaczę co się uda :)
Lena87

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Lena87 »

http://www.spikeskleinewelt.de/Kuschelecke.html Tu jest fajnie pokazane jak coś uszyć :) Sama uszyłam legowisko według wzoru z tej strony i polecam :)
Swinek500

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Swinek500 »

Lena87 pisze:http://www.spikeskleinewelt.de/Kuschelecke.html Tu jest fajnie pokazane jak coś uszyć :) Sama uszyłam legowisko według wzoru z tej strony i polecam :)
dzięki, super stronka :D zapraszam na wątek prosiaka nowe zdjęcia za chwile :P
Assia_B

Re: Hamak, a siku?

Post autor: Assia_B »

Jakie to się tam wszystko proste wydaje :) a ja z moim talentem.. to pewnie sobie nie poradzę :P ale spróbować można
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”