Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Dropsio

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Dropsio »

MojProsiaczekTolek pisze:Ostatnio coraz częściej widzę porozwieszanie kawałki materiału w klatce. No nie wiem jak to nazwać; coś na kształt tego: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/efc9eb0593a2.jpg. Myślicie że to fajna alternatywa dla domków, albo fajne akcesorium :roll:
Mamy coś takiego od jakiegoś czasu i jak najbardziej polecam - prośki bardzo to lubią :) Poza tym dość fajnie to wygląda. U mnie bawełniane były podgryzane, ale te polarkowe jak najbardziej dają radę :D
Polecamy też kulę smkulę - Cosiek uwielbia.
Zastanawiam się teraz nad zakupem dłuższego tuneliku (mają tylko taki krótki, ok 40cm, z netto - prosiaki też polecają) oraz tej zabawki, którą polecała Iza :) http://m.zooplus.pl/shop/gryzonie/trans ... ych/222248
Wiatraczek

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Wiatraczek »

W mojej klatce prócz rzeczy niezbędnych czyli miseczki, poidełka i paśnika jest domek. Dokładnie taki http://www.super-zoo.pl/galerie/t/trixi ... n_4714.jpg . Trochę go przerobiłam. Klusek w sumie odkąd przestał się mieścić, nie korzysta z tej dziury tylko śpi na daszku, więc z dry będą, który mi został wycięłam fragment na daszek i przyczepiłam żeby miał mięciutko. Teraz sobie trochę w twarz pluję bo wzięłam rozmiar "dla świnki morskiej" i był ok, póki Klusek nie urósł. Tu mu trochę łapki zwisają, tu jak się źle ułoży to potrafi z niego spaść :D Ale ogólnie uwielbia ten domek. Chłopak zrobił mu nowy, jednak tak beznadziejny, że to głowa mała (ciężki, za wysoki, Klusek nie jest w stanie na niego wskoczyć, bardzo łatwo o powbijanie drzazg. Wycięcie do środka jest za małe, ściany grube, a w środku za mało miejsca. Jednym słowem - katastrofa. I niby inżynier robił ten domek :D )
Taki domek mu w zupełności wystarczy bo przez większość czasu wyskakuje sobie z klatki i biega po pokoju. Czasem jak stoją gdzieś puste butelki po napojach to potrafi przez cały pokój je turlać. Ogólnie sam sobie znajduje zabawę. Raczej się nie nudzi, jest dość inteligentnym prosiakiem :)
lidka_park

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: lidka_park »

Bardzo chciałabym się z Wami podzielić nowym nabytkiem.
Zamówiłam u stolarza podest dla świnek ale póki co świnki wolą siedzieć pod półką niż na niej ;)
Stolarz mówił, że nawet on nie ma takich mebli w domu jak te gryzonie :D

Obrazek

Obrazek
Moreni

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Moreni »

Świetne :D Choć na macie łazienkowej i żwirku chyba by się nie sprawdziło (?)
lidka_park

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: lidka_park »

Moreni pisze:Świetne :D Choć na macie łazienkowej i żwirku chyba by się nie sprawdziło (?)
U mnie właśnie nowe podesty stoją na macie. ;)
Moreni, dlaczego trzymanie na żwirku i macie mogłoby się nie sprawdzić?
Jak na razie jedyny problem to utrudnione sprzątanie - dużo zakamarków, trzeba zdjąć górę klatki aby porządnie wysprzątać.

Obrazek
basia M
Posty: 960
Rejestracja: 10 lis 2014, 10:32
Miejscowość: zambrow
Kontakt:

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: basia M »

O witaj Lidzia , ja z kolei pomyślałam , żeby im conieco położyć , aby gołej dechy pod pupą nie było . fajny mebelek :roll:
Moreni

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Moreni »

lidka_park pisze: U mnie właśnie nowe podesty stoją na macie. ;)
Moreni, dlaczego trzymanie na żwirku i macie mogłoby się nie sprawdzić?
Aaa bo mi się wydawało, że bez zagrzebania nóżek w podłożu może być niestabilne (u mnie powierzchnia maty trochę nierówna jest). Ale skoro się sprawdza, to tym lepiej. :)
agatauk02

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: agatauk02 »

Super ten podest z drabinką. Ja tez wlasnie nad takim czyms sie zastanawiam tylko tez mam wrazenie ze siedzialyby pod a nie na :) tak jak z hamaczkiem. Zamiast wylegiwac sie na hamaczku to siedzą pod :roll: Ale ja lubie urozmaicenia wiec wszystkiego trzeba sprobowac.
Inoue

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Inoue »

dawno dawno temu, jak dopiero co kupiłam Tosię TŻ zrobił mi coś takiego jak ten podest :)
Tallana

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Tallana »

Dostałam nową klatkę, w której znajduje się taki podest:
http://2.bp.blogspot.com/-HIM4PNhXs-4/V ... 191006.jpg

Czy jest bezpieczny dla świnek? Nie wiem nawet jak zwierzaki mają po tym wchodzić, nie da się go bardziej wysunąć. Półeczka jest super, ale zdrowie łobuzów przede wszystkim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”