Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

ODPOWIEDZ
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

Noc minęła spokojnie - dzieciaczki spały jak aniołki. Rano też zero kwików i wczesnej pobudki. Brzuszki po cykorii OK, więc dziś na śniadanko była cykoria i marchewka - wszystko znika : ) Dymek ślicznie pije z miseczki ( nie daję im poidełka - mają miskę z wodą) - pije dużo. Kicha mniej, ale coś z nim chyba już w labo było nie tak - jest drobniejszy, ma nawet mniejsze jajeczka i - co mnie najbardziej zastanowiło - mniejsze oczka. To na pewno żadna wada rozwojowa; myślę, że miał niedobory i może być odwodniony. Skłaniam się ku odwodnieniu, bo zapadnięte lekko gałki oczne i podeszwy stóp ma takie pomarszczone jakby miał za mało napiętą skórę. Widziałam już takie objawy: stopy + oczy = odwodnienie. Większy w czasie kolankowania 2 x zrobił siusiu, a Dymek nic, choć specjalnie je przetrzymałam dłużej. Zastanawia mnie tylko skąd ? Kupki śliczne, ślicznie je i pije - może nie umiał z poidła i dopiero teraz zaczął pić ? Oba zachowują się wzorowo: gruchają, brykają, jedzą wszystko i produkują śliczne kupki. Wywalone stopiszcza też były, więc to u nich będzie standard : )
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

Kilka informacji technicznych dla przyszłego domku: Dymek na 100 % kuwetkuje ! Grzecznie chodzi w jeden róg klatki - odgięłam mu tam róg maty łazienkowej i załatwia się na trociny. Większy Mleczko prawdopodobnie też kuwetkuje, bo gdy dziś sprzątałam klatkę to wszędzie były czyste trociny, a w jednym rogu, gdzie nie leżą oni i ich żarełko były bobki i siuśki. Obaj już pięknie piją z miski; Dymek więcej i lubi sobie postać ze stopami w wodzie : ) Jedzą marchewkę, natkę marchewki, babkę, koniczynę, kiełki słonecznika, ogórek -eeee... raczej nie, koperek też w ostateczności. Jabłko jest ledwo jadalne. Cykoria i Cavia Nature jest nr 1!!! Sianko w każdej ilości. Nie podgryzają maty łazienkowej, więc bezpiecznie można je na niej trzymać - mają zawsze sucho i miękko w łapki, a ja tylko strzepuję boby i jest czysto :D . Dymek lubi mizianko po brzuszku :shock: Obaj nie boją się psa, więc przyszły domek musi to wziąć pod uwagę, żeby nie było nieszczęścia, jeśli będzie pies "polujący" w domu. Za kilka dni je zważę - brzuszki już się ładnie zaokrągliły - dobrze, że będą u mnie dość krótko, bo mogłabym ich nie oddać :love: Mają cudowne charaktery i przyszły dom będzie miał z nich ogromną pociechę. Koniecznie codziennie kolankowanie i głaski ! To wymóg absolutny :102:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: porcella »

Jaguś, jak długo mogą u Ciebie siedzieć?

Dymek i Mleczko
2130 Dymek.polabo./TDT Jaguś/
2131 Mleczko.polabo/TDT Jaguś/

zalożysz watek w adopcjach?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

Do 26 lipca bez problemu; max do 30 lipca, bo później wyjeżdżam i zwierzakami będzie się zajmował ktoś inny. Po moim powrocie też już białaski nie mogą być u mnie: mam inne zwierzaki do odratowania, część na ręcznym karmieniu i innej absorbującej opiece. Po prostu w żaden sposób nie dam rady. A jeszcze wkrótce czeka nas operacja starszego prosia Lucjana, więc ... Weźcie te terminy Kochani pod uwagę. Mam nadzieję, że do tej pory grzybek u Dymka zniknie, świnie będą okrąglutkie i rozpieszczone. Dam do nich kilka mat łazienkowych, do których już są przyzwyczajone ( maty używane, ale prane w wysokiej temp, więc czyste i bezpieczne).
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

@porcella - ja nie umiem założyć ich wątku w Adopcjach : ( Nie wiem jak przenieść obecny temat i dotychczasowe zdjęcia, żeby nie zniknęły. Jeśli możesz to zrobić i zmienić też tytuł wątku ( już mają imiona) to ja ten wątek już "pociągnę".
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: porcella »

To Pucka będzie dzialać, własnie zapowiedziala... :102:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

OK to czekam na przenosiny i już szykuję kolejną porcję zdjęć słodziaków :)
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13493
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: pucka69 »

Obrazek
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13493
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: pucka69 »

Przyszedł posiew - wykryto tylko nieliczne candidy i coś tam jeszcze co nie jest chorobotwórcze :jupi:
Obrazek
Jaguś

Re: Dwa samczyki z labo - białe - puchate - potrzebne DT

Post autor: Jaguś »

No to super ! Myślałam o tym dziś, ale chciałam dać trochę czasu. Powoli zbliża się kres pobytu kochanych dzieciaczków u mnie - tak nieśmiało już zaczynam pytać o plany ich przekazania. Jeśli to ułatwi sprawę to dam ich z klatką ( chyba 70 cm - ma wyraźne ślady użytkowania, ale jest sprawna i kuweta bez żadnych ubytków) i całą ich wyprawką tj. miseczka do karmy i miseczka do wody ( nie piją z poidła, a z miski uwielbiają), maty łazienkowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”