Mysza, Winyl i Zołza

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Wiem :D Dlatego, póki co, błogosławię dni ciszy :lol: Żałuję, że wczoraj nie miałam żadnego aparatu przy sobie jak je dałam na chwilę poza klatkę- kapitalnie we dwie do jednej grubej pietruchy startowały- Karinka od góry, a Karmelcia od dołu. Ale nadal nie czują się pewnie poza klatką.
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Assia_B

Re: Karina i Karmela

Post autor: Assia_B »

Jeszcze się nauczą, że poza klatką jest fajnie i nie będą chciały wracać :-)
Karola

Re: Karina i Karmela

Post autor: Karola »

Kropcia pisze:U nas jest wyjątkowo cicho w trakcie dnia. Nie ma żadnego kwiczenia czy coś, ale myślę, że się dziewczyny rozkręcą :)
pewnie, że się rozkręcą. nasi kawalerowie od Porcelli byli nieśmiali, a teraz kwiczą jak tylko słyszą, że rano/wieczorem kroimy coś w kuchni 8-) co prawda Benka, naszej poprzedniej świnki nic nie pobije - on kwikał z każdym krokiem, był śmieszny bardzo.
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Ten kwik to póki co jednorazowy, bo dalej siedzą cicho. A jak nie ma mnie w domu to się dziewczynkami opiekuje TŻ. Wrócił z zakupów, poszedł do panienek, a za chwilę wysłał mi takie zdjęcie:

Obrazek

Komentarz był jeden: w oczekiwaniu na żarcie :D
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

No od czegoś te okrągłe boczki muszą być :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

porcella pisze:No od czegoś te okrągłe boczki muszą być :-)
To z miłości te boczki ;)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Arya90

Re: Karina i Karmela

Post autor: Arya90 »

Jeszcze się świnki nauczą korzystać z wybiegu. Moi na początku nie chcieli wychodzić z klatki, a teraz mają wybieg cały dzień i sami korzystają, kiedy chcą :)
koni

Re: Karina i Karmela

Post autor: koni »

moi długo sami nie chcieli wychodzić...
Kupiłam taki mostek http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-m ... atki-62122 (można zrobić, jeśli ma się odrobinę zdolności). Kładłam wzdłuż pietruchę, ale nie podziałało. Poskutkowało dopiero układanie świnek na górze...gdzieś musiały zeskoczyć, albo w jedną, albo w drugą stronę. Nauczyły się, że mostek nie gryzie i same zaczęły na niego wchodzić.
Teraz drą się na mnie, kiedy nie mają dostępu do wybiegu (tylko raz w tygodniu), albo gryzą pręty ze złości.
Dziewczyny też pokochają wybieg ;)
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: Kropcia »

Ja im zrobię mostek, więc nie będzie problemu- trochę drewna, wikolu, kołków i jazda :) Tylko teraz znaleźć czas na podjechanie do wszystkich briców i castodram :D
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

Takie drabinki-mostki są świetne, bo one się dają dość dowolnie wyginac i prostować. http://hipcio.sklep.pl/produkt/hs-drabi ... ednia-21cm Tylko trzeba dwie.
Świński potrafią zgrabnie po nich wychodzić i wracać, łapki sie nie ślizgają.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”