Poidełko czy miseczka na wodę?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Julka

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Julka »

Julka pisze: Po prawie nieprzespanej nocy szybko zamówiłam inne poidło - tym razem sprężynowe, zobaczymy jak i czy się sprawdzi.
Po miesiącu prób, poidełko sprężynowe osiągnęło poziom kosza na śmieci. Sprężyna jest tak mocna,że świnki nie były w stanie przesunąć języczkiem tej metalowej końcówki która blokowała odpływ wody. Nawet prosiakowe ząbki poszły w ruch, niestety bez rezultatu. Wróciłam do Sippy.
Inoue

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Inoue »

Ja mam poidełko. Jakoś mi hałas nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, słyszę, że moje dziewczyny piją. Miseczka z wodą w wypadku moich panien byłaby pełna trocin no i bankowo by moczyły w niej kuperki. :szczerbaty:
Arya90

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Arya90 »

My zmieniliśmy poidło na miskę przykręcaną do szczebli klatki- sprawdza się. Jest cicho, prośki nie włażą dupkami, a woda się mniej zanieczyszcza, niż w stojących miskach na podłożu :)
Olivianna

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Olivianna »

Arya90 pisze:My zmieniliśmy poidło na miskę przykręcaną do szczebli klatki- sprawdza się. Jest cicho, prośki nie włażą dupkami, a woda się mniej zanieczyszcza, niż w stojących miskach na podłożu :)
Czy to jest taka miseczka na metalowych zawiasach, które zakłada się na kratki w klatce i na dół wkłada miseczkę? Chciałam kupić takie coś na karmę, ale wydaje mi się bardzo delikatne i że łatwo będzie to wywrócić.
Arya90

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Arya90 »

Tak, taka. Moje prosiaki jej nie wywracają ;)
suzinka135

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: suzinka135 »

to zależy czy świnka potrafi pić z miski czy z poidełka,ale ja polecam ci poidełko bo do miski wpadają trociny lub żwirek :spsm: :świnka1: :świnka2: :prezent:
Raftylka

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Raftylka »

Sluchajcie czy istnieje jakies poiddlko które można zamontować w środku klatki???
NECIA1978

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: NECIA1978 »

Ja mam w środku klatki, szklane poidło firmy Trixi ;) ono z jednej strony jest płaskie
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: kimera »

Każde można, nie widzę problemu. Masz na myśli wewnętrzną stronę kratek, czy pośrodku zagrody? W tym przypadku potrzebny ci stabilny stojak. W każdym przypadku możesz przymocować buteleczkę gumkami. Niektóre butelki mają u góry oczko do zawieszenia, a inne z kolei uchwyty z elastyczną obręczą. Każde da się zawiesić przy odrobinie pomysłowości.
Raftylka

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Raftylka »

No wlasnie .. To pocuduje bo jak na zewnątrz wisi to moje dziecko zrzuca
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”