Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Mongolski

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Mongolski »

cos czuje, ze ta druga zabawka moze sie spodobac Swinskiemu :lol: -prosiaki to mega lasuchy i wynajda kazde jedzonko :102:
Alissma95

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Alissma95 »

Moim to tylko kupując zabawkę, która ma związek z jedzeniem (jest do zjedzenia lub ma w środku jedzenie) można sprawić radość.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Iza »

Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu kuli na siano, polecam zobaczyć to:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 0883_n.jpg
Ząbki też mogą sobie nią wybić
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
meadow

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: meadow »

Ja pitolę. Świnka żyje? Ja mam z zabawki, która nazywa się Kwiat Lotosu- można ją układać w różne kształty. Doczepiłam tam łańcuszek z jednej strony, a drugą zamknęłam kilkoma ogniwami odczepionymi z łańcuszka. Jest bardzo lekka, odstępy malutkie i daję tam tylko miękką zieleninę.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 16:20 przez meadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Iza »

Nie wiem, zdjęcie znalazłam na fb https://www.facebook.com/magdalena.piek ... 9919321596
Chińskiego nie znam, automatyczny tłumacz mówi:
Przypadku udział: za granicą wystąpił karty świnki morskiej w paszy piłkę w (Tajwan również wystąpił, miał) tylko co dzień ze względu na to karta w wewnątrz bardzo smutny, karmienie głównym ostatnio jest proszę Państwa ogień z linii cięcia zacisk umieścić paszy piłka cięcia złamane tylko zapisane ma codziennie życie zarządu głównego yiqian również do wzmianki miał świnki morskiej naprawdę z nie stosuje się udział paszy piłkę, przypadkowo jest łatwe będzie głowy lub ciała karty wewnątrz bardzo niebezpieczne! piłka pożyteczny paszy dni przyjaciół pamięta należy zastąpić Oh!
:) (Społeczność przyjaciół aby zobaczyć członków przypomnieć sobie nawzajem za pomocą drewna trawie piłka do trawy byłoby bardziej odpowiednie) danych w oryginale ~ http://www.kleinezeitung.at/Nachrichten ... rden.story (Przetłumaczone przez: Bing) :?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
meadow

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: meadow »

W linku jest niemiecki artykuł. Świnka żyje, uwolnili ją strażacy, bo sąsiad i wet nie dali rady a niewiele brakowało, żeby świnka się udusiła.
Ja uważam, że przed tym szajsem powinno się przestrzegać, tak samo jak przed kołowrotkami i smyczami dla świnek...
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Iza »

Zgadzam się jak najbardziej. Dzięki za przetłumaczenie
aviczka

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: aviczka »

Jaka straszna historia z tą kulą! :(
Dostałam ostatnio od znajomych taką zabawkę dla moich świnków
Obrazek

Co o tym sądzicie?
Zawiesiłam im to kilka razy w klatce, ale już gdzieś kiedyś słyszałam, że kule są niebezpieczne i szczerze mówiąc boję się ich samych z tym zostawić....

Teoretycznie zabawka może być też wykorzystywana też w taki sposób
Obrazek
Ale na to nigdy się nie zdecyduję - szczególnie po obejrzeniu zdjęć z historii świnki Cherry... :(

Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia?
Majka745

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Majka745 »

Myślę, że za bezpieczne, to, to nie jest. :sadness: Zwłaszcza, że te wszystkie kule są przeznaczone do miękkiej żywności, jakiejś zieleninki; jak sałata, czy pietruszka. Oczywiście producenci już tego nie piszą, a na dodatek przechrzcili te zabawki w kule do siana. Przy tych kulach jest jeszcze niebezpieczeństwo, że zwierzątko ukłuje się siankiem w oczko. Nie dość, że zwierzątko może sobie uszkodzić oczko (w szczególnych wypadkach może nawet stracić wzrok), to jeszcze może się tam wdać jakieś zakażenie.
Ja bym swoim świnkom tego do zabawy nie dała. :nono: Ale mogę się podzielić bezpiecznym i zdaniem moich prośków, fajnym pomysłem na zabawkę. Po prostu bierzesz rolkę po papierze toaletowym, lub ręczniczkach (ale wtedy musisz skrócić rolkę) i wypełniasz siankiem. Moim się podobało! :D A jak świnka zje kawałek papieru czy kartonika, to nic jej nie będzie.
Dzięki temu świnka musi trochę pokombinować, aby dostać się do swojego sianka.
Majka745

Re: Wyposażenie klatki czyli akcesoria i zabawki

Post autor: Majka745 »

Jak mi nie wierzysz, to tu masz artykuł poświęcony właśnie tym kulom; http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=24&t=147
Myślę, że dla bezpieczeństwa lepiej wyciągnij tą kulę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”