Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

No dobra dziewczyny, czas się z Wami podzielić moim pomysłem na tunelek 8-)
1)Potrzebna jest rura wentylacyjna (czyli rura do okapu)
2)Materiał
3)Nożyczki
4)Igła i nitka ;P
Z racji tego, że rura jest elastyczna,można ją wyginać ,rozciągać itp itd
Ja początkowo wymierzyłam średnicę rury dodałam kilka cm i zrobiłam wykroje z materiału czyli prostokąty, które zszyłam. Wepchałam w nie rurę i zrobiłam kolejny wykrój tak samo jak poprzedni cm szerokości to samo albo mniej, tylko dłuższy po to ,abym mogła połączyć pierwszy prostokąt z nim, wsadziłam prostokąt do rury i wystające brzegi obszyłam z tym zewnętrznym i tak powstał mięciutki, wyginający się tunelek :lol: moje świnki go uwielbiają :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tutaj przód Ictorna ,a tył Bayera hahah :laugh:
Obrazek
Majka745

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Majka745 »

czarna4472 pisze:już załapały na szczęście :102: kochani, a może macie jakiś pomysł jak z dwóch składanych setek zrobić klatkę dwupoziomową? ma to sens co myślicie?
A jakie masz te klatki, bo jak takie typu Allegro, to obawiam się, że będzie problem, może nie tyle z połączeniem ich, ale z tym żeby się konstrukcja utrzymała i nie zagrażała świnkom. Ja mam taką klatkę, co prawda większą, bo 120, ale widzę, że jak coś położę, to się zaraz ugina.
A co do klatki piętrowej, to też miałam pomysł. Na "dachu" mojej 120 chciałam zrobić "taras". Na górze stanęłaby kuweta z polipropylenu kanalikowego, a na około jakieś ogrodzenie. Ale właśnie za względu na to, że klatka nie jest zbyt... hm... stabilna i wytrzymała - zrezygnowałam z niego, a przynajmniej chwilowo. ;)
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

jedną mam z ferplastu setke ,sposób otwierania jest tak jak w tej:
Obrazek

a drugą mam taką setkę:
Obrazek

ale właśnie chyba zrezygnuje z łączenia pionowego klatek ,bo wątpię czy moje leniuszki miałyby ochotę wdrapać się do kolejnej klatki wyżej i poza tym nie chciałabym żeby to się zawaliło :(
Majka745

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Majka745 »

czarna4472 pisze:ale właśnie chyba zrezygnuje z łączenia pionowego klatek ,bo wątpię czy moje leniuszki miałyby ochotę wdrapać się do kolejnej klatki wyżej i poza tym nie chciałabym żeby to się zawaliło
To jest właśnie największy problem - ta konstrukcja, zrobić to tak żeby za chwilę nie runęło.
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

no nic jak już będę miała cały ogląd miejsca z kanapą to będę dumać ;)
Farizah

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Farizah »

ja właśnie zrobiłam norki z nogawek:) ale niestety moim świniom się nie podoba:( za chiny pana nie chcą wejść:(

Edit: Karmelka weszła:D
Obrazek
PS. nie patrzcie na wykon, jest straszne ale lepiej nie umiem:(
Awatar użytkownika
pauli
Posty: 125
Rejestracja: 01 sie 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: pauli »

a z czego jest usztywnienie wejscia? ja kombinuje i nic nie moge wymyslec, moje lenie wlaza NA norki a do srodka jak im poprzypinam ale slabo sie trzyma :roll:
Obrazek
Aguś79

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Aguś79 »

Chciałabym podzielić sie moim pomysłem na usztywnienie norki :) Ostatnio spróbowałam wszyć gąbkę po winogronie np.z Biedronki i wyszło mi coś takiego
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a1 ... 2d291.html
Majka745

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Majka745 »

Może jak złapię moją wenę twórczą, to wykradnę z Biedronki taką gąbkę i spróbuję moim chłopcom zrobić ;)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 20:31 przez Majka745, łącznie zmieniany 1 raz.
Farizah

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Farizah »

usztywnienie jest z wenflonu tj tej rurki:) ale zauważyłam że bardziej wolą leżeć na norce aniżeli w niej:( teraz robię podusię na wymiar do większej klatki:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”