Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpienie ?

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: sosnowa »

Trzymamy mocno.
Moje Siubutki

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: Moje Siubutki »

Dzięki. Pierwsza faza za nami. Odziwo krew udało się pobrać bardzo sprawnie, nawet Kajtek za bardzo nie protestował . Niestety próbki leżą jeszcze w Medicavecie, kurierowi mimo zaznaczonej w systemie opcji "cito" specjalnie się nie spieszy. Także trochę się tu dzisiaj nasiedzimy. Gdyby od badania krwi zależało życie jakiegoś zwierzaka dzisiaj to pewnie nie doczekalby się pomocy. Coś tu jest nie halo, wyczuwam zwyczajne olewanie klienta przez laboratorium. Przez takie podejście mam wątpliwości co do rzetelności wykonania badania, zwłaszcza po ostatnim badaniu T4 - na wyniku napisane jest <10. Norma to ponoć coś koło 4 więc nie wiadomo czy te mniej niż 10 to nie więcej niż 4.
Moje Siubutki

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: Moje Siubutki »

Wszyscy sobie smacznie śpią a my z Kajtkiem jeszcze w podróży. Teraz mamy postój do 5.45 w Poznaniu więc szukamy miejsca aby się trochę przespać . Kajtek wygląda jakby w ogóle nie czuł zmęczenia podroza. A ja to już inna historia :-)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23064
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: porcella »

podziwiam hart ducha.
A co do labu to fakt, wczorajsze badanie Marcela tez sknocili.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: sosnowa »

Też podziwiam. Dobrze, że na tak bystrego świnia trafiło, bo taki to doceni.
Trzymajcie się tam mocno, chłopaki.
Stado pozdrawia
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: martuś »

Jak tam Kajtuś się czuje? Są już wyniki?

Pati co tam u Mili? Czytałam, że byłaś znowu w Warszawie...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
diefenbaker
Posty: 1786
Rejestracja: 17 lip 2013, 18:15
Miejscowość: Piaseczno
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: diefenbaker »

Nie chcę wyręczać Pati, bo pewnie wolałaby sama napisać..coś tam wiem, ale dużo tego...bardzo mi przykro, że i Mili i Ty razem z nią tyle musicie znosić. Widziałam jak bardzo o nią dbasz i jesteś dla Niej silna...doskonale też rozumiem ile Cię to kosztuje...to niesamowute co robisz...ale też przygnębiające, że nie można jakoś pomóc...znaczy Wam obu, żeby było lepiej. Mimo okoliczności cieszę się, że miałam okazję Was poznać i w dalszym ciągu za Was trzymam mocno :fingerscrossed:
Za Kajtusia oczywiście również i za wyniki :fingerscrossed:
Moje Siubutki

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: Moje Siubutki »

Hej
Wreszcie jest trochę wolnego czasu aby coś napisać. Więc na czym to ja skończyłem :) ... aha, do domku dotarliśmy koło 9 rano, także było super. Ponieważ dworzec w Poznaniu jest teraz połączony z galerią handlową i było ciemno, Kajtek postanowił podziwiać neony oświetlające nocą galerię

Obrazek Obrazek Obrazek

Badania wydaja się być w porządku zakładając, że laboratorium zrobiło to rzetelnie. Patrząc na wynik T4, na którym napisali dosłownie: <10 ng/ml mam pewne wątpliwości. Niedługo badania powtórzymy bo trzeba zrobić jeszcze rozmaz ręczny i wówczas zobaczymy. Tymczasem przedstawiają się następująco:

Obrazek Obrazek

Sam Kajtek czuje się różnie. Cały czas walczymy z zapaleniem jamy ustnej, jest już lepiej. Biedny ostatnio miał taką ochotę na jedzenie, że wcinał wszystko nawet twardy granulat. Niestety radość trwała krótko bo złamał sobie jedyny górny siekacz. Teraz, dopóki mu nie odrośnie muszę wszystko mu siekać i kroić na maleńkie kawałki. Niesamowita jest jego wola życia, mimo braku ząbków zjada wszystko co mu przygotuję. Najgorsza jest korekcja ząbków bo nie ma za co zakotwiczyć sprężynki rozwierającej ale dajemy jakoś radę.
Niestety chemioterapia spowodowała u Kajtka nawrót problemów z serduchem, podczas ostatniego badania pojawił się słyszalny szmer. Znów muszę mu podawać furosemid i prilium. Teraz ma miesiąc "urlopu" a potem kolejna wizyta w MV.
To chyba wszystko z tych niemiłych Kajtkowych rzeczy. Na szczęście są i przyjemne chwile, w których biega razem z Romeo po trawce, nad jeziorkiem, wyrywa laski wszędzie tam gdzie się pojawi. Nie dawno w pociągu zawrócił w głowie pewnej młodej śpiewaczce operowej. Zaprosiła ona go więc do Łagowa Lubuskiego na koncert belcanto, który odbywał się w amfiteatrze w ramach lubuskiego lata filmowego. Najlepsze miny mięli muzycy filharmonii zielonogórskiej kiedy zauważyli, że wśród widowni siedzi Kajtek. Nie ma w tym roku tych ciepłych dni zbyt wiele dlatego jak tylko trafia się okazja to zabieram chłopaków na świeże powietrze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kończy mi się czas więc chciałem się zapytać co tam u waszych prosiaczków, jak trzyma się dzielna Mili oraz Pati, jak Grawitacja - czy w jej przypadku siła ciążenia ma już większą wartość ? Serdecznie dziękujemy wszystkim za troskę o Kajtka i pozdrawiamy wszystkie świnki oraz ich opiekunów. Jak tylko będzie trochę wolnego to będziemy się odzywać.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: martuś »

Super, że nie jest najgorzej :102:
Chciałabym zobaczyć minę tych muzyków :lol: A jak Kajtusiowi podobał się koncert? ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Moje Siubutki

Re: Chłoniak - chemioterapia wydłuża życie czy może cierpien

Post autor: Moje Siubutki »

martuś pisze:... Chciałabym zobaczyć minę tych muzyków :lol:
Miny mieli mniej więcej takie jak ci dwaj panowie po lewej

Obrazek

Celowo nie zmniejszałem zdjęcia aby można było zobaczyć ich wyraz twarzy w powiększeniu. Kajtek raczej bardziej zainteresowany był zapachami niż koncertem bo cały czas ruszał noskiem z podniesioną głową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowotwory, guzy, ropnie, kaszaki”