Wujas Funio i Maluchy - Funiek, Zefir i Trufel, Bysio[*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: martuś »

I jak łączenie? Mam nadzieję, że chłopcy już lepiej się dogadują? :fingerscrossed:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Mara

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: Mara »

No właśnie kiepsko im to idzie :( Już myślałam, że będzie lepiej. Dawali się razem kolankować, choć w klatce szczękali zębami. Ale dziś rano Gryf dwa razy dorwał się z zębami do Funia w klatce właśnie. Na ostro. Próbowałam ich jeszcze razem kolankować jakieś pół godziny temu, ale Gryfek niemal natychmiast rzucił się z zębami na Fuńka, który zaczął przeraźliwie krzyczeć. :( Teraz Funiek leży w jednym kącie pokoju na posłanku i odsypia ciężkie przeżycia, a Gryf schował się pod fotelem w drugim końcu pokoju i zabrał tam sobie trochę warzyw. Funio je normalnie, ale zjechał 20 gram przez ostatnie kilka dni. Nie wiem już co robić. Jestem załamana :( Chciałam poprawić komfort życia Funia, a chyba totalnie go zepsułam...
cappuccino

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: cappuccino »

Jak tam chłopcy? Udało im się dogadać?
Mara

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: Mara »

Niestety nie. Było tylko gorzej. Teraz już nawet nie próbuję ich łączyć, bo Funio został dość mocno skaleczony w zadek. Rana już ładnie się goi, wszystko jest ok, ale nie będę ryzykować, że następnym razem stanie mu się jakaś trwała krzywda. Gryfcio póki co jest u nas ze względu na chwilowy brak możliwości transportu. W ciągu najbliższych tygodni zawieziemy go z powrotem do Mińska. Szkoda, bo fajny chłopak i miałam nadzieję, że polubi się z Fuńkiem, ale wiadomo - pseudo zostawiło na nim trwały ślad. :( Być może w przyszłości SPŚM zdecyduje się na kastrację i znalezienie mu żony. Z samcami niestety nie potrafi żyć w zgodzie. Z tego, co wiem od Dawenny, Gryfek wracał już z DSów z tego samego powodu.
A Fuńkowi poszukamy chyba jakiegoś młodziana do towarzystwa. Może łatwiej będzie o zgodę. ;)

Ale jak wieprzki u mnie mają być normalne... Dziś w zoologu kupiłam świnkom, szczerze mówiąc w pośpiechu, takie posłanko domek-budkę i ceramiczną miseczkę. I tak później patrzę, a te białe szlaczki na budce to napisy "Good Dog". A na dnie miseczki... wymalowany kot. I jak te biedne zwierzaki nie mają dostać jakiejś schizofrenii... :?
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: Dzima »

Przykro mi. Myślałam że się udało. Jest dużo maluszków do adopcji, znajdziecie jeszcze tę "swoją" świnkę :pocieszacz:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: martuś »

Szkoda, że się nie dogadali :(
Jakby co to u Beatrycze niedawno urodził się rozetkowy chłopak http://forum.swinkimorskie.eu/viewtopic.php?f=98&t=8007 :102:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Mara

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: Mara »

Gryfek wrócił dzisiaj do DT, do Mińska.
Pozdrawiamy serdecznie Dawennę, która cały czas pomagała nam i doradzała w kwestii łączenia :buzki:
Jakby co to u Beatrycze niedawno urodził się rozetkowy chłopak
Dziękuję za podpowiedź, ale mamy już na oku chłopaka z Łodzi. :D Aktualnie dogadujemy szczegóły odbioru prośka o dumnie brzmiacym imieniu - Juana Pablo Wassermillera (z interwencj w Wejherowie). Mam nadzieję, że z maluchem łączenie pójdzie gładko ;) Możliwe, że świnek pojawi się u nas już jutro!
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Funiek i Gryfek. Bysio za TM

Post autor: martuś »

O to trzymam kciuki :102: :fingerscrossed:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Mara

Re: Wujas Funiek i Maluchy - Funiek, Zefir i Trufel, Bysio[*

Post autor: Mara »

Funiek "dorobił się" dzieciaków! To znaczy, my mu dorobliśmy :szczerbaty:

Pojechaliśmy do Łodzi z zamiarem zabrania jednego malucha, ale wróciły z nami dwa!
Tym razem łączenie przebiegło dość sprawnie. U Kimery wszyscy chłopcy byli całkiem zgodni i grzeczni. Dziś Funio trochę poprzeganiał maluchy po kątach, żeby pokazać, kto tu rządzi, ale później zapanował spokój. Świniaki zgodnie sobie chodzą po pokoju, trochę turkoczą, trochę machają dupkami, ale agresji nie widać. Noc w klatce także była spokojna. :D

Udało mi się zrobić kilka fotek. Zapomniałam, jakie to trudne w przypadku maluchów:

Obrazek
Przepiękny czerwonooki Zefirek.

Obrazek
Słodki i płochliwy Trufelek.

Obrazek
No i dumny wujek, Funio.

A oto pierwsza wspólna uczta :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anulka1602

Re: Wujas Funiek i Maluchy - Funiek, Zefir i Trufel, Bysio[*

Post autor: Anulka1602 »

Piękne trio :love: :buzki: :buzki: :buzki:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”