Dry bed - co gdzie i jak? :)

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Ejs

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Ejs »

A powiedzcie jak z praniem? Spoko nie zapycha pralek itp ?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Trochę się "paproszy" ale u mnie po ponad pół roku nic się nie dzieje a jak się jednak boisz o pralkę to ktoś pisał kiedyś super sposób, czyli pranie w starej poszewce od pościeli :)
Fionka2014

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Fionka2014 »

Ja porządnie odkurzam nim włożę do pralki a poza tym narazie nie zauwazylam by były problemy z praniem :)
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

A mojemu prosiakowi coraz zdarza się ostatnio sikać na dry bed,czego wcześniej nie robił :( a tak go chwaliłam,ze tylko do kuwety robi... no i właśnie jak nasika na dry bed to wctym miejscu jest mokro,a to miało niby wsiąkać i być suche? a ja tu własnie widzę mokrą plamę na dry bedzie. Dry bed jest po praniu,coś źle zrobiłam z tym praniem czy co? prałam ręcznie i użyłam mydełka dziecięcego,bo tak pomyślałam że jest delikatne a proszek jakby się niedopłukał to może podrażniać świński nochal. Coś źle zrobiłam czy to normalne , że taką małą kałużę widać na dry bedzie?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

U mnie nic nie widać. Prałam je milion razy ale w pralce i nic się nie zmieniło.
Fionka2014

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Fionka2014 »

A pod spodem masz pallet ? Jesli tak to tam gdzie jest mokro jest w formie granulatu czy juz zbrylony pył?
Bo jak pyl to może przez to- nie wsiąka tak jak w granulat i dlatego...

Ja tez piorę w pralce i dotąd nie zauważyłam by gorzej wchłaniał...
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

Pod spodem pellet był suchy,w jednym miejscu tylko mokry pył(gdzie indziej niż ta kałuża). Ale teraz patrze,że już dry bed jest suchy. Tak wcześniej jak zobaczyłam,że dry bed jest mokry to pomyślalam że może niepotrzebnie mydłem prałam zamiast proszku. Ale też widzę,że do kuwety znów biega,więc może jednak nie będzie zalewał dry beda
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

A nie,dry bed znów mokry,przejechałam po nim ręką i ręka mokra. Może wypranie w proszku pomoże. Nie chcę świniaka trzymać na samamy pellecie i trocinach,zwłaszcza teraz jak ma zapalenie spojówek,ale na mokrym też nie może siedzieć
Yvon

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Yvon »

U mnie dry bed nie jest mokry, świnki mają suchutko. Mocz przepływa i wsiąka do żwirku i do podkładów / dwie świnki mają żwirek, a dwie Seni /. Piorę dry bed w proszku, ale daję odrobinę proszku, a i tak woda bardzo się pieni.
Arya90

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Arya90 »

U mnie dry bed jest suchy, ale raz widziałam jak Rico nasikał takim białym czymś, dość gęste to było i wtedy przez kilka minut było na włosach dry bedu, a potem wsiąkło i dry był suchy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”