Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
maleńka

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: maleńka »

Myślałam że skoro w środku będzie kuweta z PP to nic nie będzie przesiąkać :think: Wydawało mi się że ta laminowana lepsza bo nie będą mogły jej gryźć ( musi być wysoka bo mam świnię dla której 30 cm do przeskoczenia to żaden problem.. ). A osb albo sklejka ? Tylko to już będzie dużo droższe...

Ewentualnie jakiś inny pomysł ? Miałam już siatkę przyczepioną do listewek i to długo nie przetrwało...
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: joanna ch »

To zależy jak wysoka będzie ta kuweta. U mnie paskudy specjalnie sikały mi na ścianę wybiegu sklejkowego, tak samo na płytę hdf.

Ale ta płyta może w ogóle jest niepotrzebna? Nie lepiej zrobić wszystko z kratek żeby świniaki widziały świat?
maleńka

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: maleńka »

Myślałam nad 15-20 cm kuwety. Wiem że świnki przy sikaniu robią cuda, mam pięknie ustrojoną ścianę przy klatce :roll: Oprócz tego na same ścianki tej klatki mogłabym dać ceratę, zawsze będzie to łatwiej czyścić jak nasikają poza kuwetę. Największym problemem jest właśnie to z czego zrobić samą klatkę.

Myślałam nad C&C ale za dużo by to wyszło... Zastanawiam się też nad pleksi z przodu.
JoShiMa

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: JoShiMa »

Właśnie planuję budowę nowej klatki dla świnek i naszły mnie wątpliwości. Czy kratka o oczku 4,5x4,5 nie jest za rzadka dla świnki?
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Gaja »

JoShiMa pisze:Właśnie planuję budowę nowej klatki dla świnek i naszły mnie wątpliwości. Czy kratka o oczku 4,5x4,5 nie jest za rzadka dla świnki?
Dla dorosłych świnek jest ok. Maluszki mogłyby sobie zrobić krzywdę próbując się przecisnąć , ale z dużymi świnkami nie będzie problemu. Z tym, że sam materiał(drut), z którego jest kratka, musi być gładki i bezpieczny ( nie powinien to też być "plastyk" bo mogą przegryźć).
JoShiMa

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: JoShiMa »

Kratka jest metalowa i sztywna z ocynkowanych prętów. Jednym słowem mogę działać i konstruować z tego lokum dla Basi i Tosi? Moje wątpliwości wzięły się z tego, że nasza poprzednia świnka była dość drobna. Powiedziałabym nawet, że jak na świnkę to mała. Nadrabiała futrem. :mrgreen:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Gaja »

Basia i Tosia też nie wyglądają jak świnki cuy ;) , ale tak kratka jest ok . Z pewnością będą zadowolone z nowej rezydencji :D
kune15

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: kune15 »

O jejku, ja wysiliłam się tylko na zakup klatki 120 cm x 60 cm :? Ale świnka się cieszy :lol: :love:
Lirael

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Lirael »

Ja też pokusiłam się o "samoróbkę" i mam nadzieję, że zostanę bohaterem domu moich przyszłych świnek :D

Obrazek
widok z perspektywy świnki
Obrazek
widok z perspektywy dużego ktosia
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Dzima »

Ale super klatka :like: brawo za wykonanie, bo wygląda baaardzo estetycznie.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”