Czyszczenie uszu/oczu

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
motyleqq

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: motyleqq »

a gdzie byłaś u weta? bo moim zdaniem należałoby to skonsultować u gryzoniowego specjalisty, musi być jakaś przyczyna tych stanów usznych.
Myszadora

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: Myszadora »

Jeden jest taki od przeprowadzania zabiegów właśnie i konsultuje się z tym wetem gryzoniowym, chodziłam do obu. Wet powiedział, że po prostu ma wzmożone wydzielanie woskowiny i dlatego tak się dzieje i w sumie czyszczenie pomaga. Bo do póki zapuszczałam Oridermyl po zabiegu to było w porządku, jak przestałam to kilka dni potem znowu to samo. Więc myślę, że zapuszczanie by pomagało, tylko właśnie największy problem w tym, że nie wiem co zapuszczać. Oridermyl to lekarstwo więc raczej go nie można stostować tak jak preparat do czyszczenia.
goika
Posty: 46
Rejestracja: 12 paź 2013, 18:50
Miejscowość: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: goika »

Moja swineczka od paru dni ma na jednym oczku takiego spiocha i, o ile u ludzi to stan w miare normalny, to co do swinki mam pewne obawy. Czy w tej sytuacji moge na poczatku przemywac jej oczko swietlikiem, tzn kropic czy lepiej jednak przemywac sola fizjologiczna? A moze od razu udac sie do weterynarza? Albo przemywac i jak nie ustapi to wtedy do weterynarza? Co radzicie?
Myszadora

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: Myszadora »

Jeśli oczko jest zaropiałe to śpioszek jest nie tylko w jednym miejscu. Oczko jest przymknięte trochę albo całkiem zamknięte i śpioszki pojawiają się częściej. Przynajmniej u mojej świnki tak było. Takie zwyczajne śpioszki moje świnki też mają, ale to jest jak u człowieka, w kąciku oka tylko taki malutki i po zdjęciu tak szybko się nie pojawia. A przemywaj czasami solą fizjologiczną. Świetlika się boję, bo sama mam niezłe uczulenie na niego. A do weterynarza też nie zaszkodzi, zawsze przy okazji można skontrolować ząbki i resztę świnki;)
Ania

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: Ania »

Ja mojemu prosiakowi jak miał oczko lekko zaropiałe przemyłam rumiankiem, po 3 przemyciach następnego dnia oczko już normalnie wyglądało
Piorunowa

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: Piorunowa »

Rumianek też dobry :) Ale tak jak już wcześniej pisałam - ja zawsze stosuje sól fizjologiczną i zawsze się sprawdza :) Aczkolwiek jeśli oczko ropieje radze sprawdzić, czy nie jest to spowodowane jakimś ciałem obcym pod powieką.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: martuś »

Rumianek może być za mocny. Lepsza jest sól fizjologiczna lub czarna herbata.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
malwusia9

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: malwusia9 »

dzięki za dobre rady :P
kasia1

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: kasia1 »

nigdy nie miałam styczności z solą fizjologiczą . Czy ktoś może mi powiedzieć jak ta sól wygląda i jak nią oczyszczać oczka małyc knurków :D
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czyszczenie uszu/oczu

Post autor: kimera »

To roztwór zwykłej soli w wodzie - 0,9%. Sterylny najlepiej kupić w aptece. Takim płynem można zakraplać oczy, żeby je oczyścić z ropy i zanieczyszczeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”