Rożek- DS __ Tedik-> adopcja wirt.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Rożek- DS __ Tedik-> adopcja wirt.

Post autor: silje »

Obrazek


Tedik i Rożek- świnki odebrane interwencyjnie od osoby prywatnej i przekazane pod opiekę Stowarzyszenia. Praktycznie zostały bez opieki, gdyż ich właścicielka miała problemy zdrowotne, nie opiekowała się nimi a wręcz stanowiła dla nich realne zagrożenie.
Chłopaki są po ogólnym przeglądzie i badaniu bobków (czyste). Czeka ich jeszcze badanie kontrolne, sprawdzimy też krew.
Rożek powoli przybiera na wadze- aktualnie 911g (było 880g), natomiast martwi mnie trochę Tedik, bo waży zaledwie 677g (było 646)- trochę mało jak na dorosłą świnkę. Być może taka jego uroda- zobaczymy. Wiek oceniony przez weterynarza- 1 rok i 2 mies,
Świnki kontaktowe, zainteresowane otoczeniem ale płochliwe. Wymagają oswojenia.



* Imię świnki- Tedik
* Wiek świnki- nieznany (prawdopodobnie ok 3,5roku na 07.2023)
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 6036
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji z kolegą z wątku, ewentualnie do innego samca lub wysterylizowanej samiczki
* Stan adopcji- do adopcji wirtualnej viewtopic.php?t=13058
Obrazek

Obrazek

Obrazek

* Imię świnki- Rożek
* Wiek świnki- ur ok. 15.04.2022
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 6037
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji z kolegą z wątku, ewentualnie do innego samca lub wysterylizowanej samiczki
* Stan adopcji- DS u Liwii z Gdyni

Obrazek

Obrazek

Obrazek


* Miejscowość, w której przebywają zwierzęta oraz u kogo- Sztum (woj. pomorskie), silje
* Informacje dot. diety- Cavia Complete, trawa, siano i zioła, marchew, burak, seler naciowy, jabłko, cukinia
* Kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę- PW na forum, lub mail silje_xx@wp.pl
* Informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku- ja

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia- obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/imag ... na2020.pdf

Nie kieruję się kolejnością zgłoszeń! Dla świnek staram się wybierać jak najlepsze domki- spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (min.120cm na dwie świnki), wybiegi, karmę wysokiej jakości oraz opiekę weterynarza specjalisty od zwierząt egzotycznych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Tedik i Rożek [Sztum]- wstrzymani

Post autor: silje »

Chłopaki byli wczoraj na kontroli.
Rożek ma delikatnie tkliwe nerki w badaniu palpacyjnym, będzie trzeba mu zrobić USG (wczoraj niestety się nie udało, bo nie było miejsca) . W badaniu krwi wyszła delikatna leukocytoza- czekam na dalsze zlecenia od dr Judyty.

Znacznie gorzej wypadł Tedik, który waży aktualnie raptem 650g (a było i mniej). Jest chudy, mało aktywny, apetyt taki sobie. Zęby okazały się ok, czyli nie one są powodem. Dr Judycie nie spodobały się nerki i udało się na szczęście wcisnąć Tedika na USG. Obie nerki są powiększone z objawami nefrokalcynozy w miąższu. Poniżej wkleję opis. Mam podawać 1/3 caps Nefroactivu i ten lek będzie musiał Tedik otrzymywać do końca życia. We krwi wyszła podwyższona leukocytoza- czekam na decyzję Dr, ale na pewno będziemy dawać antybiotyk.

Wynik USG Tedika:
Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Tedik i Rożek [Sztum]- wstrzymani

Post autor: silje »

Od 28.06 Tedik jest na antybiotyku (Enrofloxacyna), dostaje też Nefroactiv, jednak jego stan zdawał się być ciągle równią pochyłą. Coraz gorszy apetyt, mniejsza aktywność. Gołym okiem widać było, że nie jest to zdrowa świnka. Wczoraj jechałam na badanie z kolejnymi tymczasami- załapał się i Tedik. I Rożek. Dr świnki obejrzała, zleciła dodatkowo kroplówki dla Tedika (przez 3 dni 10ml 1xdz, a potem co drugi dzień 10ml przez ok 3 tygodnie). Rożek również dostał antybiotyk, a nawet dwa, do Enrofloxacynę 1xdz i Oxyvet co 3 dzień.
Po powrocie zaczęły się dziać z Tedikiem jakieś cuda- zaczął się pokładać, dziwnie przeciągać, a jeśli chodził, to na mocno chwiejnych łapkach. Jedzenia odmówił w ogóle. O dziwo- pił bardzo chętnie ze strzykawki. Napoiłam go więc i wcisnęłam karmę ratunkową nie patrząc na jego protesty- do tego siłę jeszcze miał. Zaglądałam co chwilę do nich, coraz bardziej zaniepokojona. Wyglądało to już naprawdę źle! Ale... po południu rozmawiałam z dr Judytą nt wyników wczoraj pobranej krwi, obgadałyśmy również Tedika. Zapytałam, czy możliwe to, by przyplątało mu się jakieś zapalenie jelit (dzięki Agata :buzki: ). W sumie okazało się, że to niewykluczone. Jako że już niewiele było do stracenia, bo stan naprawdę kiepski- dr zleciła Metronidazol. I teraz nie wiem, czy to zbieg okoliczności czy trafiony lek, ale po dwóch godzinach od pierwszej dawki Tedik wstał (!) i całkiem prosto podszedł do siana :shock: . Na koniec jeszcze przegonił Rożka.
Zaczęłam widzieć w końcu światełko w tunelu i mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowa poprawa.
Rożek nie wygląda na chorego- jest aktywny, grubiutki i wyleguje się beztrosko na półce.
Tak, że leczymy się!
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Rożek- wolny [Sztum]__ Tedik- wstrzymany

Post autor: silje »

Chłopaki byli 27.07 na wizycie kontrolnej. Rożek jest zdrowy i gotowy do adopcji :)

Tedik niestety nerki ma w fatalnym stanie, tak mówiła p. Dr po badaniu palpacyjnym. Poszła jeszcze krew dla porównania, dodatkowo sprawdziliśmy też tarczycę- czekam na wyniki. Wszystko wskazuje jednak na to, że misiek do adopcji nie będzie się nadawał. Ogólnie czuje się całkiem nieźle, jest aktywny i nawet przegania Rożka, widać jednak gołym okiem, że zdrową świnką nie jest. Waga ok 620g i przymrużone oczka wskazujące na odwodnienie. Mam mu podawać wlewkę podskórną min. 2x w tygodniu, a jest to naprawdę wyczyn nie lada, bo Tedik walczy przy tym i wydziera się bardzo. Na to siły ma!
Tak, że dożywotnio będzie wymagał leków na nerki, a z wlewkami- zobaczymy, pewnie tak samo.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Rożek- rezerwacja [Sztum]__ Tedik- wstrzymany

Post autor: silje »

Rożek- rezerwacja dla Liwii z Gdyni :)
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Rożek- DS __ Tedik- wstrzymany [Sztum]

Post autor: silje »

7.08 Rożek pojechał do swojego domu.
Już jest połączony z moim byłym tymczasem Pascalem. Podobno wszystko jest ok i oby tak zostało :)
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7867
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Rożek- DS __ Tedik-> adopcja wirt.

Post autor: silje »

Tedik ma nowy wątek w Wirtualnych adopcjach viewtopic.php?t=13058

Jak zostać wirtualnym opiekunem świnki?
To bardzo proste ;
⬇️⬇️⬇️
1️⃣ Wybrać Tedika
2️⃣Napisać na mail wirtualneadopcje@swinkimorskie.eu - imię wybranego prosiaka, kwotę, którą się chce mu podarować, imię i nazwisko, miejscowość, oraz podpis jaki ma być widoczny na stronie.
Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim
ul. Andrzeja Boboli 4/6, 02-525 Warszawa
mBank 56 1140 2004 0000 3902 7929 5282
W tytule: imię świnki + imię i nazwisko, oraz miejscowość
⭐️Istnieje możliwość płatności paypalem - prosimy jednak wcześniej o informację o zamiarze wykonania przelewu.
3️⃣ W krótkim czasie odezwie się wolontariuszka, która odpowie na pytania oraz potwierdzi wpływ kwoty na konto (1-2 dni).
4️⃣ Proszę uzbroić się w chwilę cierpliwości (wprowadzenie danych).
5️⃣ Teraz już można cieszyć się udzieloną pomocą prosiakowi
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”